Żarówka LED, która połączy się z twoim smartfonem

Żarówka LED, która połączy się z twoim smartfonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.08.2014 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inżynierowie z GE pomogli stworzyć technologię Link - LEDowe źródło światła, która potrafi porozumieć się z tabletem oraz smartfonem. W urządzeniu zainstalowany został chip, dzięki któremu Link łączy się bezprzewodowo z Internetem i komunikuje z użytkownikiem poprzez mobilną aplikację Wink.

Inżynierowie z GE pomogli stworzyć technologię Link - LEDowe źródło światła, które potrafi porozumieć się z tabletem oraz smartfonem. W urządzeniu zainstalowany został chip, dzięki któremu żarówka łączy się bezprzewodowo z Internetem i komunikuje z użytkownikiem poprzez mobilną aplikację Wink.

Dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość zdalnego sterowania przedmiotami. Aplikacja Wink służy jako pilot - uczy się planu dnia użytkownika, odnajduje jego lokalizacje, informacje o pogodzie i wcześniejszym użytkowaniu inteligentnych urządzeń. Na tej podstawie może sterować np. oświetleniem domu. „Czasami, wychodząc z domu do pracy, czy jadąc na wakacje, zapominamy wyłączyć światło i zużywamy niepotrzebnie energię. Będąc w posiadaniu oświetlenia Link i technologii Wink, użytkownicy będą mogli wyłączyć oświetlenie w domu, niezależnie od miejsca, w którym przebywają”. – mówi Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Polska & Kraje Bałtyckie. „System można także dostosować do trybu kładzenia się spać i wstawania użytkownika”.

Oświetlenie Link zużywa do 80. mniej energii niż konwencjonalne źródła światła. Dostępne jest w trzech wariantach: wersji 60W do opraw wolnostojących, jako wewnętrzne oświetlenie o szerokim strumieniu świetlnym do zastosowania np. w jadalni czy salonie oraz jako oświetlenie punktowe do zastosowania wewnętrznego bądź zewnętrznego.

Cena pojedynczego źródła światła Link wynosi niecałe 1. dolarów. Korzystanie z technologii Link jest możliwe po podłączeniu do koncentratora (koszt niecałe 50 dolarów), który pozwala dodatkowo na zarządzanie kilkoma innymi urządzeniami domowymi, takimi jak: termostaty, drzwi garażowe, kamery ochronne. W przypadku, gdyby użytkownik był zainteresowany wyłącznie sterowaniem oświetleniem, będzie mógł nabyć sam pakiet startowy. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży na jesień b.r. Będzie zawierał dwa źródła LED 60W A16 oraz nieduży koncentrator, który za pomocą technologii ZigBee będzie sterował oświetleniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)