Zapora dla małych sieci domowych i biurowych

Zapora dla małych sieci domowych i biurowych

Zapora dla małych sieci domowych i biurowych
01.09.2009 13:43

Firma D-Link wprowadza na rynek małych sieci domowych i biurowych (SOHO) pierwszą zaporę z ujednoliconym zarządzaniem zagrożeniami (Unified Threat Management - UTM). Zapewnia ona ochronę przed atakami wirusów, skutkami luk w zabezpieczeniach oprogramowania oraz niepożądanymi treściami w Internecie

Zapora UTM NetDefend D-Link DFL-160. przeznaczona dla małych sieci domowych i biurowych, to urządzenie, które monitoruje ruch w sieci i aktywnie blokuje treści niebezpieczne, w tym wirusy i robaki. Zapobiega szkodom powodowanym przez niebezpieczne programy, hakerów i inne zagrożenia sieciowe. Może też wyłapywać i blokować treści niepożądane (np. nieodpowiednie dla dzieci) bądź ograniczać dostęp do pewnego rodzaju serwisów (np. komunikatorów, sieci P2P) zgodnie z polityką danej firmy lub życzeniem rodziców.

Obraz
© (fot. dlink)

Zapora DFL-16. jest wyposażona w prosty w obsłudze internetowy panel sterowania, który umożliwia łatwe skonfigurowanie i zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi. Urządzenie ma niewielkie gabaryty i obudowę typu desktop dostosowaną do wymagań rynku konsumenckiego.

„DFL-16. to niezawodna i ekonomiczna zapora sieciowa. Urządzenie ma bardzo przydatne funkcje UTM, które można znaleźć na ogół tylko w droższych produktach, przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Łatwy w obsłudze interfejs upraszcza konfigurację i zarządzanie, dzięki temu nawet nowicjusz może korzystać z profesjonalnej ochrony sieciowej” - mówi Michał Derdzikowski, dyrektor polskiego działu firmy D-Link. „DFL-160 zapewnia profesjonalną ochronę sieci przed rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, dlatego jest odpowiednim urządzeniem dla małych firm, które nie mają zaplecza informatycznego”.

Dzięki szybkiemu interfejsowi Gigabit Ethernet, który ułatwia uzyskanie zgodności operacyjnej z dotychczasowym sprzętem sieciowym, DFL-16. zapewnia przepustowość zapory do 70 Mb/s i sieci VPN do 25 Mb/s. Oddzielny gigabitowy port DMZ obsługuje serwery, które mają być widoczne z zewnątrz.

Ponadto zapora DFL-16. umożliwia użytkownikom wygodny i bezpieczny dostęp do sieci przez wstępnie skonfigurowane konto VPN, nawet gdy znajdują się poza domem lub biurem. Użytkownicy sieci telewizji kablowej i łączy DSL mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp do systemu, wykorzystując dynamiczny adres IP.

Dzięki technologii D-Link Green zapora DFL-16. jest ekologicznym urządzeniem, które automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy, co pozwala zaoszczędzić energię.

Firma D-Link nawiązała współpracę z czołowymi producentami oprogramowania, których rozwiązania zaimplementowane w DFL-16. zapewniają efektywną ochronę w czasie rzeczywistym bez pogorszenia wydajności sieci. Zaporę wyposażono w rozwiązania do filtrowania sieci Kaspersky Lab, najnowocześniejszy system zapobiegania włamaniom Endeavor Security oraz rozwiązania do filtrowania treści ContentKeeper Technologies. Subskrypcja D-Link NetDefend SOHO UTM obejmuje uaktualnienia oprogramowania przez pierwszy rok od zakupu, co gwarantuje spójność, dokładność i aktualność usług.

Najważniejsze funkcje i korzyści:

- Konstrukcja przyjazna dla użytkownika
- Interfejs gigabitowy o wysokiej przepustowości
- Gigabitowy port DMZ
- Skanowanie antywirusowe
- System wykrywania włamań i zapobiegania im (IPS)
- Dynamiczne filtrowanie treści internetowych
- Zabezpieczenie poczty elektronicznej
- Bezpieczne połączenia zdalne IPSec VPN
- Technologia oszczędzania energii D-Link Green

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)