Zaplanuj sobie dzień pod Linuksem

Zaplanuj sobie dzień pod Linuksem

Zaplanuj sobie dzień pod Linuksem
28.04.2007 12:00, aktualizacja: 07.05.2007 13:18

Ostatnio ukazały się dwie nowe wersje menedżera zadań KAlarm, stabilna 1.4.11 i 1.9.6 Beta. W obu przypadkach zmiany są te same - ulepszenia w systemie alarmu.

KAlarm to bardzo funkcjonalny menedżer zadań. W odróżnieniu od swoich licznych konkurentów funkcje tej aplikacji nie ograniczają się do zarządzania czytelnym planem dnia i powiadomieniami. Każdej wiadomości może zostać przypisane konkretne zadanie, takie jak wykonanie komendy lub wysłanie maila na podany adres. Możliwe jest również zdefiniowanie akcji poprzedzających alarm. Powiadomienia są wyświetlane w postaci okna i zawierają tekst lub obrazek. Użytkownik może wybrać rodzaj czcionki, grafikę oraz rodzaj sygnału powiadomienia. Każdy alarm musi być wyświetlony. Jeżeli użytkownik nie był zalogowany w odpowiednim momencie, otrzyma on spóźnioną informację zaraz po uruchomieniu programu.

Nowe wydania, oprócz naprawy kilku błędów, wprowadzają pewne ulepszenia związane z systemem powiadomień. Od teraz akcje poprzedzające alarm będą wykonywane tylko raz. W poprzednich wersjach można było zauważyć problem kilkukrotnego uruchomiania komend przy wyświetlaniu okien przypomnienia o przyszłym alarmie. Strona domowa KAlarm - http://www.astrojar.org.uk/kalarm/index.html zawiera pełną dokumentację programu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)