Zamień swój stary telefon na gotówkę

Zamień swój stary telefon na gotówkę

27.07.2010 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdego dnia na całym świecie kupowanych jest kilkadziesiąt tysięcy nowych telefonów. Tylko w Polsce, w czwartym kwartale 2009 roku liczba aktywnych kart SIM osiągnęła niemalże 45 mln. Co dzieje się z telefonami, których już nikt nie używa?

Trendy na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych wykazują wydłużenie cyklu życia tych urządzeń. Użytkownicy często decydują o zakupie nowego telefonu, mimo że ten, z którego korzystają jest jeszcze działający i może służyć komuś innemu przez wiele lat. Ekologiczna świadomość popłaca. W zależności od tego, w jakim stanie jest nasz sprzęt, możemy zdecydować się na poddanie go procesowi recyklingu bądź odsprzedanie firmie, która wprowadzi urządzenie do ponownego użytku. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą sprzedać działający, jak również uszkodzony aparat telefoniczny. Istnieje także możliwość przekazania firmie zupełnie zużytych urządzeń, które poddane zostaną recyklingowi.

*Jak wygląda proces sprzedaży telefonu? *
Proces odsprzedania niepotrzebnego telefonu jest niezwykle szybki i zamyka się w trzech prostych krokach.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chcąc sprzedać telefon, klient wycenia go na stronie StaryTelefon.pl i jeśli jest zainteresowany zakończeniem transakcji, postępuje według kroków opisanych na stronie –. a więc: logowanie, przesłanie telefonu do StaryTelefon.pl i oczekiwanie na zapłatę. Ważne, że klient na żadnym etapie nie ponosi kosztów.

StaryTelefon.pl dba, by proces redystrybucji i recyklingu odkupowanych telefonów był przyjazny środowisku i w żaden sposób mu nie zagrażał. Firma działa w oparciu o zapisy „Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym”. z dnia 29 lipca 2005. „Popierając ideę ochrony środowiska oraz proces recyklingu dajemy „drugie życie” tysiącom używanych telefonów. Wszystkie przetestowane, naprawione i działające urządzenia wprowadzane są ponownie do obiegu i mogą posłużyć swoim nowym właścicielom przez długie lata. Pozyskane w ten sposób, tanie telefony są doskonałą propozycją dla najbiedniejszych regionów świata” – mówi Bronisław Domitrz, Prezes Zarządu Spółki Greenfone.

Telefony, których ze względu na ich wiek lub stopień uszkodzeń nie da się ponownie wykorzystać, poddawane są recyklingowi zgodnie z zasadami ochrony środowiska i odpowiednimi normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

Odsprzedając niepotrzebny telefon, za pośrednictwem serwisu StaryTelefon.pl, można również wesprzeć jedną z kilkunastu Organizacji Pożytku Publicznego objętych programem współpracy. Każdy z klientów może przekazać część lub całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży swojego telefonu, wspomagając tym samym projekty prowadzone przez Fundacje i Stowarzyszenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)