Zamiast hasła - pytanie o przebieg dnia

Strona głównaZamiast hasła - pytanie o przebieg dnia
14.01.2014 13:58
Zamiast hasła - pytanie o przebieg dnia
Źródło zdjęć: © SXC.hu

Naukowcy z Carleton University w Kanadzie opracowali program, który pozwoli nam przestać martwić się o zapamiętanie wielu haseł do serwisów internetowych: zamiast tego wystarczy pytanie o to, co robiliśmy wcześniej - informuje "New Scientist".

System został nazwany przez twórców „narracyjną identyfikacją”. W pierwszej kolejności program monitoruje naszą aktywność podczas korzystania z komputera bądź smartfonu. Następnie pewne dane dotyczące tego, co robiliśmy, zostają zapisane w pamięci systemu.

Kiedy następnym razem będziemy chcieli zalogować się do portalu społecznościowego, strona zamiast o hasło do konta zapyta, w jaką grę graliśmy poprzedniego dnia, o czym był film, którym podzieliliśmy się ze znajomymi, bądź ile czasu spędziliśmy przeglądając najnowsze wiadomości. Poza tym będzie można wprowadzić do systemu własne wydarzenia, takie jak chociażby data zdania egzaminu na prawo jazdy.

Twórcy twierdzą, że ich program zmieni logowanie się w coś w rodzaju gry i usunie potrzebę zapamiętywania skomplikowanych haseł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)