Zabójcze telefony

Zabójcze telefony

Zabójcze telefony
Źródło zdjęć: © http://www.complex.com
14.12.2011 13:13, aktualizacja: 29.12.2016 08:20

Myślisz, że telefon jest bezpieczny? Mylisz się – może wybuchnąć i poważnie poranić. Zobacz 10 przypadków wybuchających telefonów.

Myślisz, że telefon jest bezpieczny? Mylisz się – może wybuchnąć i poważnie poranić. Zobacz 10 przypadków wybuchających telefonów.

iPhone 4 wybuchł niedawno podczas jednego z lotów ze Szkocji do Australii. Anonimowy pasażer zgłosił obsłudze samolotu, że jego telefon grzeje się i robi się czerwony. Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, doszło do niewielkiego wybuchu, podczas którego na szczęście nic nikomu się nie stało.

1 / 9

9. Samsung w opałach

Obraz
© http://www.complex.com

Samsung krótko cieszył się z wpadki Apple – kilka dni później jednemu z użytkowników Samsunga Galaxy S II przydarzyła się podobna historia. Usłyszał dziwny dźwięk, poczuł pieczenie na nodze i po chwili wyjął z kieszeni dymiącą słuchawkę. Miał dużo szczęścia – telefon spowodował niewielkie oparzenia i… zniszczenie spodni.

2 / 9

8. iPhone pod presją

Obraz
© http://www.complex.com

Kolejny przypadek dotyczy iPhone’a 3G, należącego do 18-letniego Francuza. Trzymał telefon w ręce, kiedy ten zaczął wydawać syczący dźwięk. Następnie pękł, a odłamki przedniej szybki poleciały wprost w twarz nastolatka. Chłopak mógł stracić oko, ponieważ szkiełka trafiły bardzo blisko oczodołu. Ostatecznie skończyło się na zadrapaniach i wielkim strachu.

3 / 9

7. Detonacja a’la Samsung

Obraz
© http://www.complex.com

Samsung Rogue, przeznaczony dla amerykańskiej sieci Verizon, okazał się dość wybuchowym gadżetem. Jeden z jego użytkowników wyjmował z oka czarne okruchy przez 20 minut po tym, jak eksplodował tuż przed jego twarzą. Samsung nie odpowiadał na jego próby kontaktu, nawet kiedy wysłał firmie e-mail zawierający zdjęcie zniszczonego telefonu. Historią zainteresowała się za to sieć, która zaproponowała mu darmową wymianę słuchawki. Następnym razem proponujemy skorzystanie z usług prawnika.

4 / 9

6. Droid również niebezpieczny

Obraz
© http://www.complex.com

Motorola Droid 2 wybuchła temu Teksańczykowi w trakcie rozmowy. Było dużo hałasu, sporo krwi i 4 szwy na uchu. Chłopak i tak może mówić o szczęściu, gdyż wypadek nie spowodował żadnych problemów ze słuchem.

5 / 9

5. Mocne uderzenie

Obraz
© http://www.complex.com

Mniej szczęścia miał pracownik pewnego chińskiego sklepu – odłączył telefon od ładowarki i wkładał do kieszeni na swojej piersi, kiedy nastąpił wybuch. Niestety, wypadek okazał się śmiertelny. Jego współpracownik, zaalarmowany dźwiękiem eksplozji, przybiegł do pomieszczenia gospodarczego, w którym znalazł kolegę leżącego w kałuży krwi. Marka zabójczego telefonu nigdy nie została ujawniona.

6 / 9

4. Śmiercionośna Nokia po raz pierwszy…

Obraz
© http://www.complex.com

Nigdy nie rozmawiajcie przez telefon, kiedy się ładuje! To kolejna historia, która potwierdza zasadność tej reguły. 16-letnia dziewczyna z Nepalu zginęła, kiedy jej Nokia wybuchła w czasie rozmowy. Poważne obrażenia miała także znajdująca się akurat w pobliżu matka nastolatki.

7 / 9

3. ... i po raz drugi

Obraz
© http://www.complex.com

23-letni pasterz z Indii został znaleziony martwy w lesie po tym, jak jego telefon eksplodował tuż koło jego głowy. Śmierć spowodowały głębokie rany szyi i ramienia, oraz rozerwane ucho. Hindus używał Nokii 1209.

8 / 9

2. Teoria Wielkiego Wybuchu

Obraz
© http://www.complex.com

Ta historia przyprawi was o ciarki. Telefon pewnego chińskiego spawacza eksplodował w kieszeni jego koszuli. Wybuch miał niewyobrażalną moc – połamał mu żebra, powodując rozbicie niektórych z nich na kawałki. Fragmenty kości przeszyły z kolei jego serce, co spowodowało śmierć na miejscu. Śledztwo wykazało, że przyczyną nie był wadliwy telefon, a wysoka temperatura, w której pracował jego właściciel. Marka urządzenia pozostaje nieznana.

9 / 9

1. Zabójcze zwarcie

Obraz
© http://www.complex.com

Pewnego młodego mężczyznę z Ghany obudził dzwoniący telefon. Kiedy podniósł słuchawkę, która (oczywiście) była podłączona do ładowarki – nastąpiła eksplozja, która spowodowała poważne oparzenia wielu części jego ciała. Ghańczyk zmarł w drodze do szpitala. Specjaliści orzekli, że powodem wybuchu były tanie przewody zastosowane w słuchawce. Pewnie domyślacie się, że producenta sprzętu nie ujawniono…

JG/GB/GB

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (444)