Zaatakowali wojskową stronę randkową

Zaatakowali wojskową stronę randkową

Zaatakowali wojskową stronę randkową
Źródło zdjęć: © WP.PL
29.03.2012 12:32, aktualizacja: 29.03.2012 13:22

Grupa politycznie motywowanych hakerów – haktywistów - LulzSec dokonała niespodziewanego ataku na wojskową stronę randkową w USA - MilitarySingles.com. Skradziono dane odnoszące się do 160.000 kont. – poinformował Computerworld.

Grupa hakerska Lulz Security (LulzSec) miała zostać rozbita w trakcie marcowych aresztowań międzynarodowej czołówki hakerów powiązanych ze słynną grupą Anonymous, której LulzSec była częścią. Jak się okazało, jeden jej liderów, 28-letni Hector Xavier Monsegur (Sabu) współpracował z FBI i prawdopodobnie przyczynił się do aresztowania kolegów.

Jednak hakerzy określający się jako haktywiści „członkowie odrodzonej LulzSec”. 26 marca przyznali się na serwisie mikrob logowym Twitter do włamania na stronę wojskowego serwisu randkowego używanego przez członków sił zbrojnych USA - MilitarySingles.com i kradzieży z tego serwisu danych, odnoszących się do 163.792 kont użytkowników.

Członkowie LulzSec mieli załadować złamaną stronę do katalogu na serwerze, który był niechroniony, ale zawierał pliki powiązane z systemem zarządzania stroną. Jeśli login i hasło dla bazy danych było dostępne poprzez jeden tych plików wówczas hakerom łatwo było wykraść dane.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)