Za co kochacie portfel w smartfonie?

Za co kochacie portfel w smartfonie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2013 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z portfela w komórce może pozwalać na oszczędność pieniędzy. Oznaczać ma nie tylko wygodne płacenie, ale również zwalnia z konieczności pamiętania o zabraniu ze sobą kart lojalnościowych, biletów, czy kuponów rabatowych – to główne wnioski z raportu „Opening the Mobile Wallet” przygotowanego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że najważniejszą zaletą z korzystania z portfela w komórce jest oszczędność pieniędzy dzięki różnego rodzaju ofertom rabatowym skierowanym specjalnie do tej grupy użytkowników. Taką korzyść zadeklarowało aż 7. proc. przebadanych przez PwC osób. Na drugim miejscu znalazł się łatwiejszy dostęp do kart i kuponów lojalnościowych – według 67 proc. badanych dzięki portfelowi w telefonie będą je mieli zawsze przy sobie i szybciej je zlokalizują niż w tradycyjnych miejscach. 57 proc. zauważa wśród korzyści większą wygodę oraz oszczędność czasu.
Aż 6. proc. respondentów objętych badaniem PwC chce używać portfela w telefonie zamiast kupowania i noszenia tradycyjnych biletów, zarówno tych upoważniających do korzystania ze środków transportu, jak i wejścia na koncerty, do kina czy teatru. Według nich wydrukowane bilety łatwiej jest zgubić lub ich zapomnieć. Dla 58 proc. ankietowanych portfel w telefonie w wygodny sposób zastąpi tradycyjny dowód ubezpieczenia medycznego czy samochodowego. Raport firmy doradczej PwC został opracowany na podstawie dwufazowych badań. Pierwsza faza objęła ankiety przeprowadzone on-line w okresie od listopada 2012 r. do stycznia 2013 r. na próbie 1000 osób w wieku 18-74 lata. W drugiej fazie uzyskano wnioski z grup dyskusyjnych z Dallas w Teksasie, gdzie pytano badanych o powody ich zachowań zgłoszonych w ankiecie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Linux jest lepszy od Windowsa w kosmosie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)