Z ekspresu do kawy zrobił bioniczną rękę

Z ekspresu do kawy zrobił bioniczną rękę

Z ekspresu do kawy zrobił bioniczną rękę
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.08.2016 08:27, aktualizacja: 11.08.2016 17:04

W Las Vegas trwa właśnie największa konferencja dla hakerów na Świecie, gdzie ludzie z różnych stron świata bardzo chętnie prezentują swoje szalone projekty. Na przykład bioniczne protezy zbudowane z części od ekspresu do kawy.

Evan Booth miał bardzo jasno określony cel w życiu: zmienić ekspres do kawy Keurig K350 w bioniczną protezę ręki. Brzmi nieprawdopodobnie, ale dla Bootha zadanie to okazało się być w pełni wykonalne. Projekt zajął mu 200 godzin i jak twierdzi konstruktor, oprócz części z rozebranego ekspresu, do wykonania swojej protezy użył trochę dodatkowych tworzyw sztucznych i narzędzi, które miał już w domu.

Cały projekt brzmi jak szalony pomysł, z którego nic nie wynika, ale jeśli przeanalizujemy powyższe informacje nieco dokładniej, to okazuje się, że używany ekspres do kawy Keurig K350 można kupić na Amazonie za 70 dolarów, czyli za ok. 267 zł. Jeśli Booth zdecyduje się udostępnić schematy swojego projektu, to za niecałe 300 zł, każdy zainteresowany, poświęcając odrobinę swojego czasu będzie mógł zbudować całkiem sprawnie działającą protezę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 60 terabajtów pamięci SSD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)