YouTube w roli fotoradaru

YouTube w roli fotoradaru

30.01.2008 11:30, aktual.: 30.01.2008 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewien młody mieszkaniec brytyjskiego miasta Sussex nagrał i opublikował w serwisie YouTube.com film przedstawiający jego motocyklową przejażdżkę po autostradzie z prędkością 125 mil na godzinę ( czyli ok. 200 km/h ). Filmem zainteresowała się policja, która zamierza wykorzystać nagranie do ukarania kierowcy za drastyczne przekroczenie prędkości.

Na blisko trzyminutowym klipie wyraźnie widać, jak kilku motocyklistów jedzie z nadmierną prędkością autostradą M23 nieopodal Sussex. Co najmniej jednego z nich udało się zidentyfikować ( prawdopodobnie dzięki numerom rejestracyjnym ) - w filmie jest scena, w której widać jak ta osoba jedzie z prędkością ok. 200 km na godzinę ( na brytyjskich autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do ok. 110 km na godzinę ).

Nie wiadomo na razie, jak policja dowiedziała się o filmie ( przedstawiciele YouTube.com sugerują, że władze powiadomiono za pośrednictwem mechanizmu zgłaszania niedozwolonych treści ). Zarejestrowanemu motocykliście grozi wysoki mandat - kary za przekroczenie prędkości zaczynają się w Wielkiej Brytanii od 60 funtów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)