YouTube uruchamia w Polsce program partnerski

YouTube uruchamia w Polsce program partnerski

YouTube uruchamia w Polsce program partnerski
31.01.2011 15:38

Od dzisiaj wszyscy Polscy użytkownicy YouTube mają szansę przystąpić do Programu Partnerskiego YouTube. Dzięki programowi partnerskiemu, twórcy oryginalnych treści na YouTube mogą uzyskać wynagrodzenie za swoją pracę poprzez otrzymywanie części przychodów z reklam wyświetlanych przy ich materiałach wideo.

Każdy użytkownik YouTube, który zamieszcza autorskie materiały wideo może przystąpić do programu pod warunkiem, że spełni poniższe wymagania:

• Będzie tworzyć oryginalne, autorskie materiały wideo.
• Będzie miał prawa autorskie do warstwy wizualnej i dźwiękowej zamieszczanych klipów.
• Będzie regularnie zamieszczał materiały wideo oglądane przez tysiące użytkowników YouTube.

Po przyjęciu do programu, partnerzy będą mogli decydować, przy których z zamieszczonych przez nich materiałów wideo będą pokazywane reklamy. Część przychodów z reklam trafi do partnera.

Obraz

Polska jest kolejnym krajem, w którym został wprowadzony Program Partnerski YouTube. W innych państwach z możliwości programu korzysta wielu użytkowników, np. amerykański piosenkarz Tayzonday, brytyjska ekspertka od makijażu Panacea8. czy włoski komik Pazzaluda.

W Polsce profesjonalnymi partnerami YouTube są m.in. TVP, Ipla, PAP, WP i wytwórnia muzyczna Prosto. Dzięki Programowi Partnerskiemu YouTube teraz każdy użytkownik YouTube będzie miał szansę na otrzymywanie wynagrodzenia za swoje materiały wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)