YouTube Premium: nadchodzi nowa usługa od Google

YouTube Premium: nadchodzi nowa usługa od Google

YouTube Premium: nadchodzi nowa usługa od Google
Źródło zdjęć: © flickr.com | korosirego
Grzegorz Burtan
18.05.2018 09:42

Idzie nowe w YouTube. Już 22 maja serwis uruchomi platformę do strumieniowania muzyki na żądanie. Przy okazji Google zmienią swoją usługę YouTube Red na nową wersję o nazwie YouTube Premium.

O zmianach poinformował Reuters. Docelowo YouTube Music ma mieć wbudowaną funkcję personalizacji treści, która będzie dopasowywać utwory do preferencji słuchającego w oparciu o to, czego słucha na portalu Google. Co ciekawe, dane mają również pochodzić z "innych wzorców użytkowania".

Sama usługa będzie, podobnie jak inne serwisy streamingowe, dostępna w wersji darmowej z reklamami między utworami bądź w wersji premium z 9,99 dolarów za miesiąc. YouTube udostępni ją najpierw w USA, Meksyku, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Z czasem lista państw będzie się rozszerzać o kolejne.

Odchodzi natomiast płatna usługa premium YouTube Red. Można było oglądać na niej eksluzywne materiały, które powstały we współpracy z najbardziej popularnymi YouTuberami, nie była ona jednak dostępna w Polsce. Zastąpi ją YouTube Premium, która nie będzie się szczególnie różnić od poprzedniczki.

Opłata za YouTube Premium wyniesie 11,99 dolarów miesięcznie. W zamian użytkownicy otrzymają ekskluzywne materiały, tworzone na zamówienie serwisu oraz możliwość oglądania ich po uprzednim pobraniu bez konieczności dostępu do sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)