YouTube płaci użytkownikom

YouTube płaci użytkownikom

09.05.2007 18:00

Serwis YouTube dał możliwość zarobienia niektórym ze swoich użytkowników. Pieniądze trafią do twórców najpopularniejszych klipów zamieszczanych w serwisie. "Dotychczas istniało ścisłe rozróżnienie pomiędzy zwykłymi użytkownikami a naszymi partnerami" - czytamy w oświadczeniu YouTube'a. Ci partnerzy to, m.in. NBA czy BBC, z którymi serwis dzielił się wpływami z reklam. Użytkownicy, którzy zamieszczali swoje produkcje, nie otrzymywali żadnych pieniędzy, a na ich twórczości zarabiało tylko YouTube.

Teraz ma się to zmienić i serwis wybrał niektórych z użytkowników, którzy będą otrzymywali pieniądze. Nowymi partnerami YouTube'a zostali LisaNova, renetto, HappySlip, smosh i valsartdiary. Uzasadniając swój wybór przedstawiciele serwisu stwierdzili, że wybrano tych użytkowników, ponieważ to, co tworzą regularnie przyciąga widownię.

Nie ujawniono, ile pieniędzy będą otrzymywały wymienione osoby. Program skierowany jest wyłącznie do wybranych, jednak każdy z użytkowników YouTube'a może skontaktować się z przedstawicielami serwisu i spróbować zainteresować ich swoją twórczością.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)