YouTube Leanback: całkiem jak telewizor

YouTube Leanback: całkiem jak telewizor
Źródło zdjęć: © YouTube.com

08.07.2010 15:15, aktual.: 08.07.2010 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Google uruchomił "telewizyjną" stronę YouTube Leanback. Filmy zajmują tu całe okno przeglądarki, a nawigacja odbywa się z wykorzystaniem klawiatury (strzałek i klawisza [Enter]).

Koncern Google uruchomił "telewizyjną" stronę YouTube Leanback. Filmy zajmują tu całe okno przeglądarki, a nawigacja odbywa się z wykorzystaniem klawiatury (strzałek i klawisza [Enter]).

Materiał wideo pochodzi z dwóch źródeł. Pierwszym są filmy z subskrybowanych przez użytkownika kanałów YouTube'a i klipy jego przyjaciół z Facebooka (o ile tylko konta sieci społecznościowej i YouTube'a są połączone). Poza tym można wybierać spośród wielu kanałów tematycznych, takich jak Comedy, Education, Entertainment, Pets & Animals, Sports albo Travel & Events. Nowe wydanie serwisu daje pojęcie o tym, jak będzie wyglądać usługa Google TV.

Obraz
© YouTube Leanback: portal wideo przypomina telewizor. Filmy są odtwarzane automatycznie i w trybie pełnoekranowym, a do nawigacji służą klawisze strzałek (fot. YouTube.com)

Dobre wrażenie sprawia szybkość przełączania się między kanałami tematycznymi. W zasadzie na uruchomienie klipu nie trzeba wcale czekać –. także tym strona YouTube Leanback różni się od klasycznej wersji witryny. Materiały wideo są odtwarzane w najwyższej osiągalnej rozdzielczości.

Zmieniła się także strona YouTube Mobile, przeznaczona dla osób korzystających z telefonów z systemem Android i aparatów iPhone. Witryna reaguje na polecenia znacznie szybciej niż dotychczas, ma większe elementy nawigacyjne i pozwala na zapamiętywanie ulubionych klipów oraz list odtwarzania. Materiały są pokazywane bezpośrednio w odtwarzaczu wideo urządzenia (a nie za pomocą przygotowanej dla smartfonu aplikacji YouTube). Aby wypróbować działanie nowego YouTube Mobile, trzeba zmienić ustawienia dla konta w serwisie: język należy zmienić na angielski – w innym przypadku strona pokaże się w starej postaci.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)