Yanosik TLS: chce pokonać BlaBlaCar w Polsce

Yanosik TLS: chce pokonać BlaBlaCar w Polsce14.06.2016 15:02
Yanosik TLS: chce pokonać BlaBlaCar w Polsce
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Jeszcze nie dawno, pośród aplikacji pomagającym we wspólnych przejazdach samochodami, BlaBlaCar nie miał praktycznie żadnej konkurencji w Polsce. Sytuacja się jednak zmieniła - na rynek weszła rodzima aplikacja.

Prowizja strzałem w kolano?

Wprowadzenie prowizji od rezerwacji dokonywanych przez pasażerów nie jest niczym zaskakującym. BlaBlaCar takie opłaty wprowadził wcześniej w Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Polscy pasażerowie od jakiegoś czasu byli przygotowywani na wprowadzenie opłat. Mimo tego, kiedy BlaBlaCar zdecydował się na taki ruch, przez portale internetowe przetoczyła się fala oburzenia. Wielu użytkowników komentujących sytuację nie kryje żalu z powodu opłat, argumentując, że teraz przejazdy z BlaBlaCar nie będą już dla nich opłacalne.

288770708807628947
Źródło zdjęć: © (fot. mat. prasowy)

Polskie rozwiązanie bez opłat

Tymczasem na rynku wspólnych przejazdów w Polsce pojawił się nowy gracz. Firma znana przede wszystkim z popularnego komunikatora dla kierowców - Yanosik. Do tej pory, firma oferowała usługę dzielenia się przejazdami wewnątrz swojej aplikacji. Jednak w ostatnim czasie podjęto decyzję o zmianie modelu biznesowego.

- Obecnie nasza usługa carpoolingowa nosi nazwę Tanie Linie Samochodowe lub w skrócie YanosikTLS - mówi Paweł Bahyrycz, menadżer projektu - Wprowadziliśmy pewne zmiany w funkcjonowaniu tej platformy. Bazując na sugestiach naszych użytkowników udostępniliśmy możliwość wyszukiwania i dodawania przejazdów również z poziomu strony internetowej, a nie tylko aplikacji.

Warto podkreślić, że twórcy rozwiązania Yanosik TLS nie pobierają opłat za korzystanie z serwisu. Również aplikacja na smartfony jest darmowa - na razie jest dostępna jedynie na urządzenia z Androidem. Korzystanie z usługi jest bardzo proste, wystarczy określić dokąd i kiedy chcemy jechać, wskazać ewentualny koszt przejazdu i poczekać aż druga strona odpowie na nasze zgłoszenie, albo możemy wyszukać interesującego przejazdu spośród już dodanych w systemie.

Alternatywa poszukiwana

Czy polska odpowiedź na BlaBlaCar powiększy teraz grono użytkowników? Czas pokaże czy rodzime rozwiązanie zyska sympatię Polaków, ale wszystko wskazuje na to, że akcje Yanosika już poszły w górę. Od jakiegoś czasu można było zauważyć, że liczba przejazdów w systemie Yanosik nagle wzrosła. Bezsprzecznie świadczy to o poszukiwaniu, przez byłych sympatyków francuskiego giganta, nowego korzystniejszego rozwiązania. Brak opłat za korzystanie z usługi na pewno dodatkowo przyczyni się do zwiększenia popularności tego rozwiązania. Jak podkreślają twórcy, z Yanosika korzysta już 1,5 mln kierowców miesięcznie i tylko kwestią czasu jest, gdy zaczną oni uzupełniać przejazdy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)