Xonar DX PCI Express 7.1 - Hi-End z komputera

Xonar DX PCI Express 7.1 - Hi‑End z komputera

Xonar DX PCI Express 7.1 - Hi-End z komputera
Źródło zdjęć: © Asus
10.03.2008 13:08, aktualizacja: 10.03.2008 13:20

Karta audio ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 to dźwięk 35 razy
bardziej czysty i doskonały w porównaniu do rozwiązań zintegrowanych

*Karta audio ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 to dźwięk 35 razy bardziej czysty i doskonały w porównaniu do rozwiązań zintegrowanych *
Chcąc zaproponować alternatywę dla nie najlepszych jakościowo zintegrowanych układów montowanych na płytach głównych, ASUS przedstawił nowy model o nazwie Xonar DX. Zaprojektowana z dbałością o wysoką jakość dźwięku, posiadająca współczynnik SNR (Signal-to-Noise Ratio) na poziome 116dB, karta została wyposażona w innowacyjne technologie takie jak Dolby Home Theater oraz DS3D GX oferując doskonały i czysty sygnał audio oraz bogate efekty dźwiękowe.

Ponieważ szum zawsze towarzyszy odtwarzanym dźwiękom, Xonar DX silnie redukuje szum tła co pozwala karcie na zmniejszenie zniekształceń harmonicznych do 1/32 (-105dB) w porównaniu do tradycyjnych kodeków montowanych na płytach głównych (-75dB). Jako, że większość zintegrowanych rozwiązań zapewnia SNR tylko na poziomie 80~86 dB, szum tła jest znacznie bardziej słyszalny podczas słuchania muzyki lub rozgrywek sieciowych. W urządzeniu został zastosowany układ CirrusLogics CS4398 audio DAC (120dB SNR & 117dB THD+N), który często montowany jest także w urządzeniach klasy Hi-Fi, dlatego Xonar DX zapewnia o 30% lepszy dźwięk niż średniej jakości układy zintegrowane.

Wraz z nową architekturą sterowników zastosowaną w systemie Windows Vista, użytkownicy bardzo często mają problemy z włączeniem wielokanałowego dźwięku Direct Sound oraz efektów EAX 5.0 w tytułach zgodnych z tym systemem. Wraz z nabyciem karty dźwiękowej ASUS Xonar DX wszystkie te problemy zostaną rozwiązane. Dzięki obsłudze innowacyjnego rozwiązania o nazwie DS3D GX 2.0, karta Xonar DX automatycznie obsługuje najnowsze rozszerzenia EAX oraz DirectSound HW natychmiast po instalacji sterowników, bez konieczności szukania dodatkowych sterowników lub rozszerzenia OpenAL – jest kompatybilna z większością gier DS3D/DirectX.

VocalFX to innowacyjna technologia przetwarzania ludzkiego głosu, dopasowująca jego brzmienie do otoczenia występującego w grze (VoiceEX) lub emulująca tło sceny w rozmowach online (ChatEX). Technologia ta potrafi także modulować wysokość brzmienia głosu (Magic Voice). Dzięki tym rozwiązaniom użytkownik staje się posiadaczem karty, która zapewnia rozrywkę podczas głosowej komunikacji.

Poza doskonałą jakością dźwięku, karta Xonar DX, tak jak inni członkowie rodziny urządzeń Xonar, jest zgodna z wieloma systemami generowania efektów dźwiękowych Dolby, zapewniając niesamowity odbiór muzyki. Wspomniane technologie to Dolby Digital Live, czyli kodowanie analogowego dźwięku w czasie rzeczywistym do formatu Dolby Digital na wyjście S/PDIF; Dolby Headphone, która pozwala uzyskać przestrzenny dźwięk na zwykłych słuchawkach stereo; Dolby Virtual Speaker umożliwiająca uzyskać doskonały dźwięk przestrzenny na głośnikach stereo oraz Dolby Pro Logic® IIx, która potrafi stworzyć dźwięk 7.1 ze zwykłego stereo oraz źródeł 5.1

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)