Xbox 360 - Microsoft świadomie wypuścił bubel?

Xbox 360 - Microsoft świadomie wypuścił bubel?

Xbox 360 - Microsoft świadomie wypuścił bubel?
Źródło zdjęć: © Microsoft
22.01.2008 08:09, aktualizacja: 22.01.2008 10:31

Na blogu 8BitJoysticks pojawił się bardzo frapujący wywiad. Jeden z redaktorów przeprowadził rozmowę z tajemniczym pracownikiem Microsoftu, który otwarcie przyznał, że przedstawiciele firmy wypuścili na rynek Xboksa 360 ze świadomością, że sprzęt jest wysoce awaryjny.

Wywiad, mimo swej objętości, nie obfituje w przesadnie dużą liczbę konkretów. Czytelnik dowiaduje się z niego jednak, że Redmond doskonale wiedziało, iż konsola Xbox 360 nie była wystarczająco przetestowana - mimo to zdecydowano na jej sprzedaż, byle tylko wyprzedzić Sony.

Tajemniczy pracownik utrzymuje, że wszystkie konsole z Redmond ulegną awarii raczej wcześniej niż później. Twierdzi, że w pierwszej generacji urządzeń poważne wady miał niemal co trzeci Xbox 36. ( 30% ), a w ostatniej partii sprzętów problemy trapią ciągle co dziesiątą konsolę ( 10% )!

Obraz
© Czerwony krąg śmierci (fot. IDG)

Jego zdaniem słynny czerwony krąg śmierci - http://www.pcworld.pl/news/116392.html może mieć wiele przyczyn, z których za najważniejszą podaje się źle zaprojektowane mechanizmy odprowadzania ciepła oraz niedopasowane elementy elektroniczne ( taktowanie, zasilanie itp. ).

Xbox 360 spowodował dotychczas straty w wysokości kilku miliardów dolarów. W wywiadzie pojawiła się jednak hipoteza, że konsola może tracić, gdyż i tak pozwala na utrzymanie dominacji Windows w gospodarstwach domowych.

Warto zajrzeć: "Inside Source Reveal the Truth About Xbox 360 "Red Ring of Death" Failures - http://www.8bitjoystick.com/archives/jake_inside_source_reveal_the_truth_about_xbox_360_red_ring_of_death_failures.php" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)