Xbox 360 jednak stanieje?

17.07.2007 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michael Pachter, analityk firmy Wedbush Morgan Securities, w zaleceniach dla inwestorów stwierdził, że wkrótce powinniśmy spodziewać się obniżenia ceny konsoli Xbox 360. W ten sposób Microsoft miałby odpowiedzieć na obniżkę ceny PlayStation 3.

Taki scenariusz jest tym bardziej prawdopodobny, że ostatnio koncern z Redmond poinformował, iż nie udało mu się osiągnąć zakładanego poziomu sprzedaży. Firma Gatesa spodziewała się, że do końca minionego roku podatkowego nabywców znajdzie 13 milionów sztuk konsoli, a tymczasem kupiło ją 11,6 miliona osób. Ponadto ostatnio koncern przedłużył do trzech lat gwarancję, gdyż okazało się, że w wielu konsolach występują wady produkcyjne.

W tej sytuacji oferowanie nowych urządzeń peryferyjnych czy dodawanie gier do każdej nowo kupionej konsoli może nie wystarczyć. Dlatego też Pachter przewiduje, że podstawowa wersja konsoli będzie sprzedawana za 249 dolarów, cena Xboksa 360 Premium zostanie obniżona do 349 USD, a Xbox 360 Elite ma być wycenione na 399 dolarów.

W chwili obecnej najtańszą i najlepiej sprzedającą się konsolą nowej generacji jest Nintento Wii, które kosztuje 250 USD. Na drugim biegunie znajduje się najdroższa i mająca najmniej klientów PS3, którą wyceniono na 499 dolarów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)