Wzmacniacz Onkyo A‑9050: Test

Wzmacniacz Onkyo A-9050: Test
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.03.2013 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdemu, kto chociaż pobieżnie interesuje się rynkiem hi-fi, firma Onkyo kojarzy się przede wszystkim z przystępnymi cenowo, ale oferującymi duże możliwości amplitunerami AV. Nie zawsze tak było. A latach 80. ubiegłego stulecia Onkyo cieszyło się zasłużoną reputacją producenta świetnej jakości sprzętu stereofonicznego. Przykładem na to jest choćby testowany przez nas wzmacniacz Onkyo A-9050. Stosunkowo niedawno firma wkroczyła energicznie na rynek dźwięku wielokanałowego, odnosząc na nim duże sukcesy.

Pomimo poświęcenia w ostatnich latach większości dostępnych środków na rozwój i badania związane z produktami kina domowego, firma nie zaprzestała produkowania ciekawych urządzeń stereofonicznych. Potężny przedwzmacniacz C-3000. i końcówka mocy M-5000R to jedne z najbardziej imponujących produktów, jakie trafiły na rynek ostatnimi czasy. Kosztujący jedną dziesiątą ceny, jaką trzeba zapłacić za flagowy duet, wzmacniacz zintegrowany A-9050 jest z natury rzeczy mniej zaawansowany technicznie niż jego więksi bracia, ale i tak trafiło do niego wiele zaawansowanych rozwiązań.
Biorąc pod uwagę jej skromną cenę, nowa integra Onkyo ma bardzo wiele zalet. Oto dobrze prezentujący się, solidnie wykończony i oferujący świetne brzmienie wzmacniacz, który potrafi oddać wszystkie zalety zarówno analogowych, jak i cyfrowych źródeł dźwięku. Na uznanie zasługuje fakt, że Onkyo stara się wdrażać nieco odmienną filozofię projektowania swoich produktów stereo niż konkurencja. Typowa dla Onkyo dość chłodna prezentacja nie każdemu przypadnie do gustu i wymaga nieco staranniejszego doboru pozostałych komponentów systemu. Szkoda, że inżynierowie Onkyo nie zdecydowali się na dodanie wejścia USB.

Na rynku niedrogich wzmacniaczy zintegrowanych panuje zaciekła rywalizacja, a Onkyo A-905. jest bardzo dobrą propozycją. Dlatego każdy, kto szuka wzmacniacza zintegrowanego w cenie ok. 2.000zł, powinien umieścić go na liście sprzętu do odsłuchania. Ed Selley

WERDYKT

*PLUSY: *Bogaty zestaw funkcji; potężny i żywy dźwięk; świetny DAC; dobra jakość wykonania

MINUSY: Dość chłodna średnica; brak wejścia USB

OGÓŁEM: Oferujący duże możliwości i świetną jakość brzmienia wzmacniacz zintegrowany, który z pewnością jest wart zainteresowania

OCENA OGÓLNA HI-FI CHOCIE 4,5 (od 1 do 5. (9/10)

Cena: 1990 zł.

Dane techniczne:
Technologia WRAT zmniejszająca poziom zakłóceń na wyjściach
System redukcji jittera DIDRC
Wejścia cyfrowe obsługujące sygnał 24/96
Deklarowana moc 2 x 75W (8Ω, 1kHz, 0,08%THD)
4 wejścia liniowe, 1 wejście MM
2 koaksjalne wejścia cyfrowe, 1 wejście optyczne TOSLINK
Wyjście liniowe, pre-out i wyjście subwoofera
Gniazdo słuchawkowe 6,3mm

Polecamy wydanie internetowe Hi-Fi Choice & Home Cinema: http://www.hfc.com.pl/

Źródło artykułu:Hi-Fi Choice & Home Cinema
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)