Wysyp nowych telewizorów Philips na 2013 rok

Wysyp nowych telewizorów Philips na 2013 rok
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.02.2013 11:26, aktual.: 04.03.2013 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TP Vision prezentuje nowe serie telewizorów Philips. Wśród premier znajdziemy kompaktowe serie PFL2908, PFL4008 i PFL4208, a także PFL6008 z niemal niewidoczną ramką, PFL7008 i 7108 TV w dwóch wersjach obudowy oraz modele PFL4508, PFL5008 i PFL8008.

*Kompaktowe telewizory LED-owe *
Obie serie PFL400. i PFL4208 są dostępne również w kolorze białym. Dzięki złączu VGA, telewizory te mogą posłużyć jako monitory do komputerów PC.

Serie PFL290. i PFL4008 posiadają funkcje jak Pause TV, nagrywanie USB oraz obsługę multimediów przez port USB. Seria PFL4008 wspiera technologię Easylink (HDMI-CEC), która pozwala użytkownikowi na kontrolę telewizora i podpiętych do niego urządzeń za pomocą jednego pilota. Pomimo swoich małych rozmiarów serie PFL2908 i PFL4008 posiadają w swojej gamie nawet modele z Full HD - 56 cm (22'').

Mające przekątną 56cm (22'') i 61cm (24''), posiadające technologię Wi-Fi, urządzenia z serii PFL420. bezprzewodowo łączą się z usługami Smart TV. Za pomocą opcjonalnej kamery USB, można również na tych telewizorach wykonywać rozmowy przez aplikację Skype. Dzięki aplikacji MyRemote użytkownicy mogą obsługiwać swój telewizor za pomocą smartfona i tabletu.

*Seria telewizorów Philips PFL4508 *
Seria telewizorów Philips PFL450. obejmuje przekątne od 81cm (32'') do 140cm (55''). Seria PFL4508 charakteryzuje się cienką ramką ze szczotkowanego aluminium oraz podstawa w kolorze ciemnego srebra.

Dzięki zintegrowanemu Wi-Fi, nowe telewizory 3. umożliwiają bezprzewodowy dostęp do serwisów i aplikacji Philips Smart TV. Obsługa Wi-Fi Miracast oraz aplikacji Philips My Remote pozwala na udostępnianie treści do i z urządzeń mobilnych. Opcjonalna kamera USB pozwala na rozmowy przez aplikację Skype na dużym ekranie.
Wszystkie modele serii PFL450. są przystosowane do oglądania filmów w 3D Max, dzięki aktywnej technologii okularów migawkowych. Konwersja 2D do 3D oraz regulacja głębi 3D pozwala dostosować obraz do własnych upodobań. Dual View Gaming pozwala na grę dwóch graczy, gdzie obaj mają obraz na pełnym ekranie.

Dla zoptymalizowania kontrastu, serie PFL450. wyposażone są w funkcję Micro Dimming, która lokalnie wygasza podświetlenie krawędziowe LED.

Seria telewizorów Philips PFL5008
W tym roku 2-stronny Ambilight został wprowadzony po raz pierwszy do serii PFL5008. Dodatkowo telewizory wyposażone są w liczne funkcje, jak na przykład wbudowane Wi-Fi pozwalające na bezprzewodowy dostęp do serwisów Philips Smart TV. Wi-Fi MiracastTM pozwala na udostępnianie treści z innych urządzeń mobilnych. Serie telewizorów Philips 5000 są również przystosowane do rozmów internetowych Skype po podłączeniu kamery internetowej USB. Panele telewizorów serii 5008 otoczone są bardzo cienką ramką wykonana z czarnej, szczotkowanej stali i posiadają srebrną podstawą w kształcie litery "U".

Wszystkie serie PFL500. wyposażone są w technologię Easy 3D opartą na pasywnej technologii 3D. Telewizory oferują możliwość konwersji z 2D do 3D, regulację głębi 3D oraz Dual View Gaming. Dodatkowo modele serii 5008 mają 300Hz Perfect Motion Rate oraz funkcję Micro Dimming. Seria 5008 wyposażona jest w głośniki z technologią Ambi-wOOx.

Seria telewizorów Philips PFL6008

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Telewizory z serii Philips PFL600. wyposażono w funkcję poprawy kontrastu Micro Dimming, technologia Perfect Motion Rate o częstotliwości 500 Hz oraz funkcję Perfect 3D Natural Motion. W telewizorach Philips z serii PFL6008 zastosowano dwustronny system Ambilight, który emituje na ścianę za telewizorem poświatę w barwach dostosowanych do wyświetlanego obrazu.

Za sprawą pilota zdalnego sterowania wyposażonego zarówno w klasyczny system sterowania, jak i zintegrowaną klawiaturę, przeglądanie stron internetowych i nawigacja w ramach portalu Philips Smart TV ma być łatwiejsza. Wszystkie modele telewizorów Philips z serii PFL600. są przystosowane do oglądania filmów w technologii Easy 3D (technologia pasywna) i posiadają funkcję Premium 3D Depth umożliwiającą regulację głębi obrazu trójwymiarowego. Zastosowano także funkcję konwersji Premium 2D-3D Conversion, która generuje efekt trójwymiarowej głębi podczas oglądania filmów w klasycznym standardzie 2D.

Nowe modele obsługują aplikacje Philips MyRemote, Wi-Fi Miracast oraz SimplyShare, dzięki czemu możliwy jest bezprzewodowy strumieniowy przesył danych do i z urządzeń mobilnych. Podczas oglądania telewizji istnieje również możliwość korzystania z mediów społecznościowych.

Serie telewizorów Philips PFL7008 i 7108 TV

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowa gama 700. obejmuje dwa warianty obudowy. W modelach z serii PFL7008 szklany panel wyświetlacza otacza cienka ramka ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym ze srebrną listwą u dołu ekranu. Natomiast w modelach z serii PFL7108 dolną listwę, podstawkę i tył obudowy wykończono w bieli. Urządzenia wyposażone są w zintegrowaną kamerkę umożliwiającą korzystanie z komunikatora SkypeTM, którą umieszczono pod ekranem telewizora.

Technologia Perfect Motion Rate o częstotliwości 70. Hz w połączeniu z funkcją Perfect 3D Natural Motion mają eliminować efekt drgań i migotania. Urządzenia posiadają 3-stronny system podświetlenia Ambilight XL. Pilot zdalnego sterowania z funkcją pointera i zintegrowaną klawiaturą ułatwia dostęp i korzystanie z pakietu usług Philips Smart TV. Wbudowane czujniki automatycznie rozpoznają, czy użytkownik chce posługiwać się pilotem w sposób klasyczny, używając pointera, czy też korzystać z klawiatury umieszczonej na spodniej stronie urządzenia.

Aby umożliwić korzystanie z telewizora jako pomocniczego monitora, urządzenia Philips z serii PFL700. i PFL7108 obsługują aplikację umożliwiające strumieniowy przesył danych, takie jak Philips MyRemote, Wi-Fi Miracast oraz SimplyShare. Podczas oglądania telewizji istnieje również możliwość korzystania z mediów społecznościowych. Nowe telewizory Philips są również automatycznie przystosowane do obsługi trybu MultiRoom. Wymaga to zainstalowania aplikacji umożliwiającej strumieniowe przesyłanie treści z telewizora nadrzędnego do pozostałych za pośrednictwem łącza DLNA.

Seria telewizorów Philips PFL8008

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W modelach z serii Philips PFL800. szklany ekran telewizora otoczony wąską ramką ze stali nierdzewnej komponuje się z podstawką z chromowanej stali polerowanej. Pomimo niewielkich wymiarów obudowy, urządzenia wyposażone są w zintegrowaną kamerkę umożliwiającą korzystanie z komunikatora Skype, którą umieszczono w logo Philips pod ekranem telewizora.

W telewizorach Philips PFL800. wyposażonych w dwurdzeniowe procesory zastosowano technologię Perfect Motion Rate o częstotliwości 1400 Hz, funkcję 3D Super Resolution oraz technologię Local Contrast. Z kolei technologia 3D Max z okularami z aktywną przesłoną działa w połączeniu z funkcją generowania głębi Premium 3D Depth oraz opcją konwersji 2D do standardu 3D Premium.

Dołączony do telewizorów PFL800. pilot zdalnego sterowania posiada z opcję pointera i wbudowaną klawiaturę. Dodatkowo modele z serii Philips PFL8008 obsługują aplikacje Philips MyRemote, Wi-Fi Miracast oraz SimplyShare, które pozwalają na bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie danych do i z urządzeń mobilnych. Telewizory Philips są również automatycznie przystosowane do obsługi trybu MultiRoom.

Seria PFL290. jest już dostępna w Europie i Rosji, a pozostałe z przedstawionych modeli wejdą do sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)