Wystawili noworodka na sprzedaż w internecie

Wystawili noworodka na sprzedaż w internecie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

28.05.2008 14:04, aktual.: 28.05.2008 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Para z Vancouveru w Kanadzie wystawiła na sprzedaż w internecie 7-dniowego noworodka za 10 000 dolarów - podała kanadyjska policja, w kilka dni po podobnej sprawie w Niemczech.

Para z Vancouveru w Kanadzie wystawiła na sprzedaż w internecie 7-dniowego noworodka za 10 000 dolarów - podała kanadyjska policja, w kilka dni po podobnej sprawie w Niemczech.

Noworodkiem zajęła się opieka społeczna. Wobec rodziców, którzy mają problemy z narkotykami, wszczęto dochodzenie w związku z podejrzeniem o handel dziećmi - poinformował oficer policji Tim Fanning.

Sprzedaż nowo narodzonej dziewczynki proponowano na stronie internetowej bezpłatnych ogłoszeń drobnych. Rodzice zaprezentowali córkę jako bardzo zdrową i milutką. Przy czym szukali dla niej jak najszybciej dobrego domu.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Oficer Fanning przyznał, że oboje rodzice są znani policji i oboje mają problemy z narkotykami.

O ogłoszeniu powiadomiła policję pewna kobieta, która znalazła ofertę sprzedaży noworodka między ogłoszeniami o sprzedaży kompletu noży kuchennych i kryształowej wazy.

Gdy policja przybyła do mieszkania pary, rodzice powiedzieli, że to tylko żart.

W sobotę niemiecka policja powiadomiła o odebraniu siedmiomiesięcznego chłopczyka rodzicom, którzy wystawili go na sprzedaż w internetowym serwisie aukcyjnym eBay. Dziecko umieszczono w domu opieki. Matka chłopczyka twierdzi wprawdzie, że aukcja była tylko żartem, ale wobec obojga rodziców wszczęto śledztwo w związku z podejrzeniem o handel dziećmi.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)