Zostały tylko dwa. Monitoruje je uzbrojony oddział
W Ol Pejeta Conservancy żyją już tylko dwa nosorożce północne. Jak wynika z informacji opublikowanych przez rezerwat, ten podgatunek nosorożca białego uznaje się za wymarły na wolności, a szansa na jego ocalenie wiąże się dziś z metodami wspomaganego rozrodu. Ośrodek chroni też ponad 165 krytycznie zagrożonych nosorożców czarnych.