Wybuchająca konsola PSP poparzyła chłopca

Wybuchająca konsola PSP poparzyła chłopca

Wybuchająca konsola PSP poparzyła chłopca
Źródło zdjęć: © Sony
09.02.2008 08:30, aktualizacja: 11.02.2008 09:21

12-letni uczeń szkoły w amerykańskim mieście Farmington Hills został poparzony ponieważ schowana w jego kieszeni konsola Sony PSP ( PlayStation Portable ) niespodziewanie zapaliła się.

Kilkanaście miesięcy temu mieliśmy sporo przypadków wybuchających notebooków. Przyczyną tamtych zdarzeń były wadliwe akumulatory firmy Sony - zmusiło to producentów komputerów do wymiany milionów ogniw. Niestety podobna przygoda spotkała 12-letniego ucznia jednej ze szkół w mieście Farmington Hills ( USA, Michigan ). Z tą jednak różnicą, że niebezpiecznym urządzeniem okazała się przenośna konsola do gier - Sony PSP. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci twierdzili, że PSP "przegrzała się i wybuchła". Na szczęście chłopiec doznał tylko niewielkich oparzeń - po ich opatrzeniu mógł wrócić po południu na zajęcia.

Obraz
© (fot. Sony)

"_ To było nieprawdopodobne, ponieważ urządzenie nie było nawet włączone. On trzymał je po prostu w kieszeni _" - powiedział ojciec ofiary, Harold Clay. Z relacji świadków wynika, że na krótko przed wypadkiem chłopiec przez dłuższy czas grał, po czym wyłączył konsolę i schował ją do kieszeni.

Źródło: ClickOnDetroit.com - http://www.clickondetroit.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)