Współpraca Algotech z PerSay

Współpraca Algotech z PerSay

22.10.2007 10:39, aktualizacja: 22.10.2007 10:56

Firma Algotech rozpoczęła współpracy z firmą PerSay, dostarczającą rozwiązania do biometrycznej identyfikacji głosu.

W ramach umowy, będzie zajmowała się wdrażaniem i obsługą rozwiązań w Polsce.

Głos każdego człowieka jest wyjątkowy i może służyć jako dyskretny sposób identyfikacji osoby. Zastosowanie technologii PerSay w centrach obsługi klienta w bankowości, telekomunikacji i innych branżach jest ekonomicznym sposobem poprawienia bezpieczeństwa i zwiększenia wygody klienta.

_ W najbliższej przyszłości mieszkańcy Polski, dzwoniąc do biura obsługi, będą mogli zostać rozpoznani po wypowiedzeniu zaledwie kilku słów. Nie będą już musieli wprowadzać numerów identyfikacyjnych czy haseł. Rozwiązania PerSay znacznie ułatwiają klientom kontakty z firmami i instytucjami _ - powiedział Zbigniew Marcinkowski, dyrektor zarządzający Algotech Polska.

Systemy umożliwiające niezawodne identyfikowanie osób na podstawie charakterystyki głosu działają na podobnych zasadach jak inne systemy biometryczne (odcisk palca, rozpoznawanie twarzy czy tęczówki oka). Z nagranych próbek głosu wyodrębnia się unikalne wyróżniki i na ich podstawie tworzone są "głosowe odciski", które przechowuje się w bazie. Podczas procesu weryfikacji próbka głosu poddana jest ocenie, a poziom zgodności określony jest liczbą. Konfigurując system dostępowy ustala się wartość graniczna, po przekroczeniu której następuje faktyczna identyfikacja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)