Wpadł handlarz nielegalnego oprogramowania

Wpadł handlarz nielegalnego oprogramowania

18.04.2011 12:06, aktual.: 18.04.2011 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Ustki, który sprzedawał przez Internet nielegalne oprogramowanie sprowadzane z Chin oraz USA. Straty producentów oprogramowania oszacowane zostały na co najmniej 70 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wpadli na trop osoby handlującej nielegalnym oprogramowaniem analizując portale aukcyjne. Śledczy nabrali podejrzeń co do autentyczności oferowanego oprogramowania ponieważ sprzedawane było ono po zaskakująco niskich cenach.

W trakcie przeszukania mieszkania 23-letniego mieszkańca Ustki, śledczy zabezpieczyli ponad 10. płyt DVD zawierających nielegalne oprogramowanie. Uwagę Policjantów zwróciło kilkadziesiąt podrobionych płyt z pakietami biurowymi jednej z wiodących na rynku firm informatycznych ponieważ wykonane one były w sposób łudząco podobny do oryginałów.

Obraz
© (fot. Komenda Miejska Policji w Słupsku)

Dodatkowo, w zabezpieczonym komputerze funkcjonariusze odkryli specjalnie zaszyfrowany dysk na którym znajdowało się około 20. gier komputerowych nie posiadających legalnych licencji. Dysk zawierał także ponad setkę elektronicznych certyfikatów z kluczami do sprzedawanych dodatkowo przez 23 latka na aukcjach elektronicznych programów.

Za oszustwa grozi podejrzanemu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Słupsku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)