World of Warcraft jak kokaina?

World of Warcraft jak kokaina?

World of Warcraft jak kokaina?
Źródło zdjęć: © Wow
01.03.2009 17:30, aktualizacja: 02.03.2009 10:01

Gra World of Warcraft, która jest obecnie najbardziej popularnym tytułem MMO na świecie, od zawsze wzbudzała wiele kontrowersji. Przeciwnicy tego dzieła argumentują, że WoW jest zdecydowanie zbyt uzależniający i wciągający przez co szkodzi graczom oraz nierzadko również im bliskim. Przedstawiciele szwedzkich organizacji zajmującej się opieką nad młodzieżą nazywają nawet ten tytuł "kokainą wśród gier komputerowych".

Gra World of Warcraft od samego początku wzbudzała liczne kontrowersje. W trakcie kilku lat od premiery tego tytułu różne media wielokrotnie donosiły o wielu wypadkach jakie zdarzały się przez zbyt długie granie w to słynne dzieło. Podobny przypadek miał miejsce w ostatnim czasie w Szwecji, gdzie pewien chłopiec zasłabł po 20-godzinnej sesji w wirtualnym świecie Azeroth.

Sprawą natychmiast zainteresowała się szwedzka organizacja zajmująca się opieką na młodzieżą. Jej pracownicy stwierdzili, że World of Warcraft śmiało można nazwać "kokainą wśród gier komputerowych". Przedstawiciel organizacji, Sven Rollenhagen, stwierdził nawet że "nie spotkał się jeszcze z przypadkiem uzależnienia od gier komputerowych w które nie byłby zamieszany World of Warcraft".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)