Wodorowa ładowarka dla telefonów i gadżetów

Wodorowa ładowarka dla telefonów i gadżetów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.01.2014 13:53, aktual.: 14.01.2014 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa ładowarka wykorzystująca wodór jako źródło energii może już wkrótce ułatwić korzystanie z przenośnych urządzeń - informuje New Scientist.

Zaprojektowana przez brytyjską firmę Intelligent Energy ładowarka Upp była pierwotnie pomyślana jako rozwiązanie dla krajów afrykańskich, w których niezawodna sieć elektryczna nie jest czymś powszechnie dostępnym. Jej twórcy ogłosili jednak, że zamierzają wprowadzić Upp na rynek amerykański.

Upp jest zasilana przez wymienne zbiorniki z wodorem, który w reakcji z powietrzem wytwarza energię. W efekcie Upp wytwarza wystarczająco dużo energii, by przy pomocy kabla USB pięciokrotnie naładować przeciętny smartfon. Potem wystarczy uzupełnić wodór w zbiorniku lub wymienić zbiornik na nowy, a jedynym produktem całego procesu jest nieszkodliwa dla środowiska para wodna.

Twórcy ładowarki zadbali również o łatwość dostępu do źródła energii –. wraz z urządzeniem otrzyma się program, który pozwoli łatwo zamówić kolejne zbiorniki z wodorem oraz wskaże zużycie energii.

Firma Intelligent Energy zamierza rozpocząć sprzedaż ładowarki w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 2014 roku w sieci sklepów elektronicznych Brookstone. *Przewidywana cena urządzenia to niecałe dwieście dolarów. *

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)