Włamali się do Acera, ukradli numery kart kredytowych

Włamali się do Acera, ukradli numery kart kredytowych
Źródło zdjęć: © Fotolia

21.06.2016 12:30, aktual.: 22.06.2016 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowy sklep internetowy firmy Acer padł ofiarą cyberataku, w wyniku którego złodziejom udało się zdobyć dane kart kredytowych klientów firmy. Jeżeli kupowałeś coś przez internet bezpośrednio od Acera, radzimy się zainteresować tematem.

Na skutek włamania, nieznana liczba numerów kart kredytowych wpadła w ręce cyberprzestępców. Pochodzą one z amerykańskiej bazy danych zakupów (europejska najprawdopodobniej nie jest z nią powiązana, ale radzimy zachować ostrożność) dokonanych w dniach 1. maja 2015 roku – 28 kwietnia 2016 roku.

Cybeprzestępcy mają wszystkie informacje, by móc z tych kart korzystać, w tym nazwiska właścicieli, ich adresy korespondencyjne, numery kart, ich daty ważności i numery zabezpieczające CCV. Jeżeli należysz do potencjalnych poszkodowanych, radzimy niezwłocznie zastrzec kartę w banku.

Poprosiliśmy o komentarz firmę Acer. W udzielonej nam odpowiedzi możemy przeczytać, że rzeczywiście doszło do kradzieży numerów kart kredytowych i danych ich właścicieli. Producent przyznaje także, że w wyniku pomyłki dane te były przechowywane w niezabezpieczonej i niezaszyfrowanej bazie. W naszej ocenie nie jest to pomyłka, a karygodny błąd i zaniedbanie. Co prawda firma już zabezpieczyła swoje serwery, jednak numery kart są w rękach przestępców. Jeśli kupowaliście coś w sklepie Acer, to zalecamy kontakt z bankiem i ew. zastrzeżenie swojej karty.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wyraźnie widać, że ataki na bazy danych stają się coraz częstsze, a nasze dane coraz bardziej cenne. Oznacza to, że prób kradzieży danych będzie coraz więcej.

Źródło: WP.PL / Chip.pl

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)