Włamał się do 15 dostawców VoIP

Włamał się do 15 dostawców VoIP

08.10.2007 14:26

Robert Moore, hacker z USA, został aresztowany i skazany na 2 lata więzienia. Mężczyźnie udowodniono włamanie do systemów 15 różnych dostawców usług VoIP.

Kradł i sprzedawał uzyskane minuty za pośrednictwem firmy, w której pracował.

Jak sam przyznaje, proceder był "niewiarygodnie prosty" z uwagi na podstawowe uchybienia w zabezpieczeniach stosowanych przez firmy.
_ Gdy ma się do czynienia z taka ilością komputerów, trudno uwierzyć, jak wiele spośród nich pozbawionych jest wszelkiej ochrony _ - powiedział zatrzymany Robert Moore.

Kradzież dokonana przez Moore’a sięga 10 milionów minut usługi VoIP, wartych przeszło 1 milion dolarów, które następnie sprzedawał po obniżonych cenach. Jednak osobiście zarobił na procederze zaledwie 20 tys.

Według danych przedstawionych w trakcie procesu przez sieć AT&T, odnotowano 6 milionów przypadków skanowania łącz. Jeden z mniejszych dostawców usług VoIP zbankrutował w wyniku działalności Moore’a.

Praca hackera była niezwykle prosta, bowiem największą bolączką firm, które padły ofiarą oszusta było stosowanie domyślnych haseł w konfiguracji routerów. Uzyskując w tak prosty sposób dostęp do systemów, Robert Moore dowolnie przeszukiwał i modyfikował bazy danych zaatakowanych firm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)