Wirtualnym spacerkiem po Wodzisławiu Śląskim

Strona głównaWirtualnym spacerkiem po Wodzisławiu Śląskim
17.01.2008 09:23
Wirtualnym spacerkiem po Wodzisławiu Śląskim
Źródło zdjęć: © UM Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski, jako drugi w Polsce po Słupsku, wyszedł naprzeciw internautom, tworząc wirtualny spacer po urokliwych miejscach.

E-wędrówkaE-wędrówka to innowacyjny pomysł, na który wpadł jeden z urzędników Wodzisławskiego Biura Promocji. Zapytany skąd ten pomysł, odpowiedział: _ Pokazanie miasta w trochę innym zwierciadle, to najlepsza wizytówka, spacer w postaci panoram pokaże najciekawsze, urokliwe zakątki miasta. W przyszłości będzie dodana wersja językowa _- powiedział urzędnik.

330254805077617658
Źródło zdjęć: © Wirtualny spacer (fot. UM Wodzisław Śląski)

Kolejną ciekawostką z Wodzisławia Śląskiego jest specjalny mini serwis dla dzieci. Już od miesiąca najmłodsi mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mają swoje miejsce w sieci. Na stronie urzędu miasta Wodzisław Śląski pojawiła się zakładka "Miasto dla dzieci""Miasto dla dzieci", która przekieruje nas prosto do "krainy Wodzika".

Wodzik to maskotka miasta. Pupil, który uczy i bawi. Opowiada historię miasta i jego zabytków. Ale sympatyczny ludek nie zanudzi naszej pociechy. Gdy dzieciaki będą miały dosyć nauki, zawsze mogą ułożyć puzzle lub rozwiązać rebus.

Radosław Typek

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)