Wirtualne polowanie dla każdego

Wirtualne polowanie dla każdego

Wirtualne polowanie dla każdego
Źródło zdjęć: © WP.PL
11.07.2008 12:20, aktualizacja: 12.07.2008 13:47

Sprawdź swoje umiejętności strzeleckie na nowym symulatorze ST-2. Aktualnie w ramach przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 trenują na nim strzeleckie reprezentacje Rosji i Słowacji...

Strzelectwo jest doskonałym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji i odreagowanie sytuacji stresowych dnia codziennego. Wymaga dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, wyszkolenia technicznego oraz wielu godzin treningu.

Przed wybraniem się na prawdziwe polowanie warto sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie np. na symulatorze. Szwedzka firma _ Marksman Training Systems AB zaprezentowała nowy symulator strzelania ST-2 _ zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach - instruktorach strzelectwa. Dzięki niemu zarówno początkujący jak i zaawansowani strzelcy mogą ćwiczyć oraz zdobywać doświadczenie i umiejętności pod okiem profesjonalistów. Model dla balistyki zewnętrznej został stworzony przy współpracy z organizacją _ The British Association for Shooting and Conservation (BASC) _.

Często podczas strzelania trudno jest dokładnie określić co było przyczyną niepowodzenia oddanego strzału. Symulator _ ST-2 _ pozwala na dokładną jego analizę. Obsługuje większość strzelb i karabinów maszynowych, stąd każdy użytkownik może skorzystać z własnej broni strzeleckiej, do której być może zdążył się już przyzwyczaić. Wystarczy, że podłączymy do niej specjalną kamerę z czujnikiem rejestrującym ruchy broni i dokonamy odpowiedniej kalibracji.

Do dyspozycji mamy wiele scenariuszy. Możemy również tworzyć własne z celami ruchomymi i nieruchomymi, znajdującymi się w rozmaitych lokacjach. Skuteczność strzału oceniana jest przez komputer, który bierze pod uwagę takie czynniki jak rodzaj i waga amunicji, zakresu strzału oraz trajektoria i prędkości wystrzelonego pocisku.

Na razie nie wiadomo ile symulator będzie kosztować. Aktualnie w ramach przygotowań do _ Letnich Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 _ trenują na nim strzeleckie reprezentacje Rosji i Słowacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)