Wirtualne muzeum od Wirtualnej Polski

Wirtualne muzeum od Wirtualnej Polski

22.04.2008 15:11, aktual.: 22.04.2008 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomunikacja Polska, Fundacja Grupy TP, oraz Wirtualna Polska, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego uruchomiły Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekt ma przede wszystkim charakter multimedialny.

Telekomunikacja Polska, Fundacja Grupy TP, oraz Wirtualna Polska, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego uruchomiły Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego.

Projekt ma przede wszystkim charakter multimedialny. Chodzi przed wszystkim o „ożywienie”. wystawy. Dlatego w wirtualnym muzeum wszystkie eksponaty (broń, menażki itp.) można obejrzeć w formacie 3D. Dołączono także filmy nagrane w tamtym czasie (te, które się do tego nadawały). Specjalnie na potrzeby wirtualnego muzeum pewne zdarzenia sfilmowano już obecnie, a zagrali w nich statyści. Można także obejrzeć fragmenty filmu Andrzeja Wajdy „Kanał”.

Drugim ważnym elementem jest interaktywność. Pomyślano go tak, aby odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na temat eksponatów i zdarzeń więcej w momencie, w którym na niego klikną.

- Internet to medium, które dociera przede wszystkim do młodzieży. Dlatego na sposób w jaki je tworzyliśmy miało wpływ to, co najbardziej interesuje odwiedzających nasz portal - przede wszystkim multimedialność i interaktywność. Mamy nadzieję, że taka forma przedstawienia zainteresuje młodych ludzi do odwiedzenia muzeum rzeczywistego –. powiedział Jacek Murawski, prezes Wirtualnej Polski.

Muzeum można odwiedzić pod adresem www.1944.wp.pl lub www.1944.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)