Wirtualna rzeczywistość w Firefoksie!

Wirtualna rzeczywistość w Firefoksie!

Wirtualna rzeczywistość w Firefoksie!
Źródło zdjęć: © Mozilla
29.06.2014 09:27, aktualizacja: 29.06.2014 09:56

Mozilla odważnie spogląda w przyszłość i chce jak najszybciej przystosować swoją przeglądarkę Firefox do współpracy z wirtualną rzeczywistością.

Pozwala to na połączenie trójwymiarowej grafiki, renderowanej za pomocą WebGL z również trójwymiarowymi transformacjami elementów HTML za pomocą 3D CSS. Oprócz renderowania obrazu, Firefox otrzymuje dane o położeniu Oculusa w przestrzeni (co na język ludzki sprowadza się do tego, że przeglądarka wie, gdzie konkretnie patrzy użytkownik).

Vladimir Vukicevic z Mozilli, odpowiedzialny za przystosowanie Firefoxa do wirtualnej rzeczywistości nie ukrywa, że to dopiero początkowa faza projektu. Jednak wizja wykorzystania gogli VR do surfowania po Sieci to marzenie wielu entuzjastów nowych technologii.

Przygotowywana wersja Fireofoxa oznaczona numerem 33 będzie potrafiła wyświetlać stereoskopowy obraz w Oculus Rift. Mozilla planuje udostępnić też eksperymentalne API, które pozwoli uzyskać dostęp do czujników położenia wirtualnych gogli. Vukicevic liczy też na pomoc od niezależnych programistów - kto nie chciałby tworzyć środowiska, które pozwoli na pełną immersję w Sieci?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorolla Moto 360

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)