WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie

WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie
Źródło zdjęć: © IDG.pl

15.04.2010 13:30, aktual.: 15.04.2010 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Archiwizacja dokumentów to dobry sposób na zabezpieczenie ich przed utratą bądź zmniejszenie zajmowanego przez nie miejsca. Aby spakować pliki niezbędne jest odpowiednie narzędzie, na przykład najnowszy WinZip.

WinZip to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych programów do archiwizowania i kompresowania danych. Obsługuje prawie 3. różnych formatów plików (między innymi ZIP, RAR, 7Z, LHA, ISO czy TAR) integruje się z menu kontekstowym Windows, jest szybki w działaniu.

Obraz
© WinZip 14.5 (fot. IDG.pl)

Oferuje funkcje i kreatory ułatwiające pracę początkującym. Profile pakowania pozwalają szybko zarchiwizować dokumenty, zdjęcia czy filmy zapisane w folderach użytkownika. Zabezpieczyć można także zawartość skrzynek pocztowych. Za pomocą programu stworzysz archiwa częściowe i samorozpakowujące się.

Największą zmianą w najnowszej wersji WinZipa jest zastosowanie interfejsu wstążki znanej z pakietu MS Office. Ułatwia ona dostęp do najważniejszych funkcji i zwiększa efektywność pracy. Archiwizator korzysta także z funkcji udostępnianych przez Windows 7. obsługuje na przykład gesty i listy zadań. Archiwizowane dane można zaszyfrować i zabezpieczyć hasłem. Algorytm AES, z którego korzysta WinZip zapewnia bardzo dobrą ochronę.
Wersja testowa działa 4. dni. Pełna wersja kosztuje 30 euro. Program nie ma polskiej wersji językowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)