WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie

WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie

WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie
Źródło zdjęć: © IDG.pl
15.04.2010 13:30, aktualizacja: 15.04.2010 13:50

Archiwizacja dokumentów to dobry sposób na zabezpieczenie ich przed utratą bądź zmniejszenie zajmowanego przez nie miejsca. Aby spakować pliki niezbędne jest odpowiednie narzędzie, na przykład najnowszy WinZip.

WinZip to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych programów do archiwizowania i kompresowania danych. Obsługuje prawie 3. różnych formatów plików (między innymi ZIP, RAR, 7Z, LHA, ISO czy TAR) integruje się z menu kontekstowym Windows, jest szybki w działaniu.

Obraz
© WinZip 14.5 (fot. IDG.pl)

Oferuje funkcje i kreatory ułatwiające pracę początkującym. Profile pakowania pozwalają szybko zarchiwizować dokumenty, zdjęcia czy filmy zapisane w folderach użytkownika. Zabezpieczyć można także zawartość skrzynek pocztowych. Za pomocą programu stworzysz archiwa częściowe i samorozpakowujące się.

Największą zmianą w najnowszej wersji WinZipa jest zastosowanie interfejsu wstążki znanej z pakietu MS Office. Ułatwia ona dostęp do najważniejszych funkcji i zwiększa efektywność pracy. Archiwizator korzysta także z funkcji udostępnianych przez Windows 7. obsługuje na przykład gesty i listy zadań. Archiwizowane dane można zaszyfrować i zabezpieczyć hasłem. Algorytm AES, z którego korzysta WinZip zapewnia bardzo dobrą ochronę.
Wersja testowa działa 4. dni. Pełna wersja kosztuje 30 euro. Program nie ma polskiej wersji językowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)