Trwa ładowanie...
d3z8zya

Windows 10 może stać się płatny. Wyciekły nowe informacje

Już od jego powstania, Microsoft określa Windowsa 10 jako usługę, nie produkt. Pojawiają się za tym obawy, że w końcu zostanie wprowadzona comiesięczna płatność. Ostatni wyciek informacji niestety pokazuje, w jakim kierunku idzie Microsoft.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Windows 10 pojawią się płatne funkcje
W Windows 10 pojawią się płatne funkcje (Materiały prasowe)
d3z8zya

W nowym raporcie, wiarygodna specjalistka Mary Jo Foley, dobrze powiązana z Microsoftem informuje, że firma wkrótce uruchomi "Microsoft Managed Desktop". Będzie pobierać miesięczną opłatę za konfigurowanie komputerów z systemem Windows 10. Ma pilnować aktualizacji, oraz sprawiać, że urządzenia będą działać płynnie.

Foley informuje także, że "Microsoft ma już przygotowane odpowiednie narzędzia, aby to zrobić". Już teraz Microsoft prowadzi wiele płatnych usług - chociażby Microsoft Office 365, czy Windows 10 Enterprise.

"Jeden z moich kontaktów twierdzi, że Bill Karagounis, będący byłym dyrektorem zespołu Windows Insider Program & OS Fundamentals, w ubiegłym roku dołączył do działu Enterprise Mobility and Management, a teraz jest odpowiedzialny za Microsoft Managed Desktop" - czytamy w oświadczeniu.

d3z8zya

Wnioskuje w ten sposób, że płatne subskrypcje dla Windows 10 mają zielone światło. Foley uznaje jednak, że początkowo będą skierowanie jedynie do firm. Przede wszystkim Microsoft Managed Desktop wydaje się być taką usługą. Mimo to, kierunek działań Microsoftu jest jasny i zapewne zmierza ku płatnościom za korzystanie z usług Windows.

A więc wszyscy, którzy decydują się na korzystanie z Windows 7 i Windows 10 mogą czuć się bezpieczni. Natomiast wszyscy, którzy zdecydowali się przejść na "darmowy" system Windows 10, mogą pewnego dnia obudzić się z niemiłą niespodzianką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z8zya

Podziel się opinią

Share
d3z8zya
d3z8zya
Więcej tematów