Wimp: Ruszają zapisy na HiFi

Wimp: Ruszają zapisy na HiFi

Wimp: Ruszają zapisy na HiFi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.12.2013 10:30

Już wkrótce muzyczny serwis streamingowy WiMP wprowadzi w Polsce abonament HiFi, czyli możliwość odsłuchu muzyki niemal w jakości oferowanej przez pliki FLAC.

Podczas Europejskich Targów Muzycznych, które odbywały się w dniach 30.11-01.12.2013 w Warszawie, WiMP zapowiedział wprowadzenie w Polsce abonamentu HiFi. Najprawdopodobniej usługa zostanie udostępniona w pierwszym kwartale 2014 roku. Jej cena nie jest jeszcze znana.

_ - Usługa działa od ponad miesiąca w Skandynawii oraz Niemczech i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem _ - mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego oddziału WiMP. - _ Nareszcie fani mogą słuchać muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości. Szczególnie cieszy nas to, że w porównaniu do kont Premium, niemal dwukrotnie wzrosła liczba odsłuchów muzyki klasycznej i jazzu. _

Proces przenoszenia ponad 20 milionów plików FLAC trwał kilka miesięcy. Wprowadzenie HiFi do Polski będzie składało się z kilku faz. Pierwszą z nich są zapisy na konta testowe. Od soboty każdy kto wejdzie na stronę www.wimp.pl/hifitest może zgłosić chęć korzystania z usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)