OPPO oficjalnym partnerem turnieju Wimbledon

OPPO oficjalnym partnerem turnieju Wimbledon

OPPO oficjalnym partnerem turnieju Wimbledon
Źródło zdjęć: © Wimbledon.com
30.04.2019 12:07, aktualizacja: 30.04.2019 12:47

Firma OPPO została oficjalnym partnerem klubu All England Lawn Tennis Club (AELTC), a co za tym idzie – najstarszego turnieju tenisowego na świecie, Wimbledon. Po raz pierwszy w historii tych prestiżowych rozgrywek, wśród sponsorów pojawia się producent smartfonów, i po raz pierwszy – firma z Azji.

OPPO, jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie, ma doświadczenie we współpracy z dużymi instytucjami sportowymi. Marka angażowała się już w działania z klubem FC Barcelona oraz Międzynarodową Radą Krykieta ICC (International Cricket Council). Pięcioletnia umowa, która wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem turnieju Wimbledon 2019, pozwoli wkroczyć firmie także w emocjonujący świat tenisa.

Idąc za motto Wimbledonu „In Pursuit of Greatness”, przede wszystkim postawiono na wykorzystanie smartfonów OPPO podczas turniejów. Flagowy model Find X oraz najnowszy smartfon Reno, posłużą do pokazania piękna Wimbledonu. W oficjalnej galerii zdjęć OPPO Wimbledon zaprezentowane zostaną najlepsze fotografie wykonane smartfonami OPPO podczas turnieju. Ponadto, producent uhonoruje nagrodą OPPO Breakthrough Award młodych graczy, którzy szczególnie wyróżnią się podczas rozgrywek na kortach Wimbledonu.

Co więcej, OPPO będzie wspierać i promować propagowaną przez klub AELTC ideę kortów trawiastych. Celem działań jest ułatwianie młodym zawodnikom dostępu do rozgrywek odbywających się na nawierzchni trawiastej. Treningi na odpowiednich kortach, pozwolą młodym talentom rozwijać swoje umiejętności, by u szczytu kariery mogli sięgnąć po mistrzostwo Wimbledonu.

Brian Shen, wiceprezes firmy OPPO skomentował: „Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy pierwszym azjatyckim partnerem turnieju Wimbledon. Idee tych rozgrywek znakomicie współgrają z wartościami naszej marki, która kładzie silny nacisk na innowacyjność oraz design produktów. Jesteśmy przekonani, że takie partnerstwo umocni naszą pozycję na rynku europejskim, a także pozwoli poszerzyć komunikację globalną”.

„Z przyjemnością witamy firmę OPPO w rodzinie oficjalnych partnerów turnieju i z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy smartfony OPPO pokażą całemu światu piękno rozgrywek na kortach Wimbledonu” – powiedział Mick Desmond, dyrektor ds. handlowych i medialnych klubu AELTC.

Symbolicznym momentem rozpoczęcia współpracy była ceremonia podpisania umowy w klubie tenisowym All England Club, w której wzięli udział: Brian Shen, wiceprezes firmy OPPO, Tim Henman, członek zarządu klubu AELTC i Mick Desmond, dyrektor ds. handlowych i medialnych klubu AELTC.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)