Wielokrotne ładowanie jednorazowych baterii

Wielokrotne ładowanie jednorazowych baterii

Wielokrotne ładowanie jednorazowych baterii
Źródło zdjęć: © Not Only TV
29.07.2010 14:34

W sprzedaży pojawiła ładowarka do zwykłych baterii alkalicznych. Model LV7BATCHA marki Not Only TV to urządzenie, które umożliwia nawet dwudziestokrotne doładowanie baterii po ich pierwszym wykorzystaniu.

Ładowarka przeznaczona jest do baterii alkalicznych typu AA oraz AAA, ale pracuje także z akumulatorami NiMH i NiCD. Urządzenie umożliwia wielokrotne doładowywanie jednorazowych baterii aż do całkowitego zużycia chemikaliów i napięcia, co może nastąpić nawet po dwudziestym ładowaniu.

Obraz
© (fot. Not Only TV)

Urządzenie wyposażono w osobne obwody ładowania dla każdej baterii (jednocześnie można ładować do 4 baterii). Mikroprocesor kontroluje proces ładowania i temperaturę, dzięki czemu nie dojdzie do przeładowania. Minimalizuje on także ryzyko zapłonu i zniszczenia baterii.

Innym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu jest zegar, który wyłącza ładowarkę po czterech godzinach. Automatyczne wyłączenie następuje także wtedy, gdy baterie są już w pełni naładowane lub jedna z nich wypadnie z ładowarki. Bardzo użyteczne są też zastosowane diody LED, sygnalizujące poziom naładowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)