Wielofunkcyjne projektory Sony

Wielofunkcyjne projektory Sony

29.05.2008 09:54, aktual.: 29.05.2008 21:18

Wielofunkcyjne projektory biznesowe firmy Sony są pierwszymi
urządzeniami klasy podstawowej, w których zastosowano
najnowocześniejszą technologię BrightEraTM 3-LCD

*Wielofunkcyjne projektory biznesowe firmy Sony są pierwszymi urządzeniami klasy podstawowej, w których zastosowano najnowocześniejszą technologię BrightEraTM 3-LCD. *
Nowa seria obejmuje pierwszy model firmy Sony charakteryzujący się dużą jasnością (2500 ANSI lumenów) w kategorii poniżej 3 kg wagi (VPL-EX50), a także pierwszy projektor klasy podstawowej o rozdzielczości 1280x800 WXGA (VPL-EW5) pozwalający korzystać z laptopów szerokoekranowych i źródeł wideo 16:9.

Technologia BrightEra 3-LCD wprowadzająca nową klasę możliwości do modeli projektorów firmy Sony, została zastosowana w trzech nowych modelach serii E. Ten nowoczesny system oferuje znakomitą jakość obrazu i dużą jasność, zaś nieorganiczna ciekłokrystaliczna warstwa wyrównawcza zapewnia dłuższy czas użytkowania panelu i większą stabilność barwną, ponieważ dzięki niej fale ultrafioletowe mogą swobodnie przechodzić przez panele ciekłokrystaliczne.

Obraz
© VPL-EW5 (fot. Sony)

Projektory z serii E zostały zaprojektowane tak, aby ich konfiguracja była szybka i prosta. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji odchylenia na poziomie 8°, nie jest konieczne podnoszenie projektora, a niewielka odległość projekcji pozwala zastosować urządzenia w niewielkich pomieszczeniach. Automatyczna korekcja pionowych zniekształceń trapezowych a także technologie "Quick Start" i "Off&Go" pozwalają oszczędzić czas użytkownika.

"_ Firma Sony jako pierwsza jest w stanie zaoferować wyjątkową jakość obrazu, którą zapewnia technologia BrightEra 3-LCD, w projektorze klasy podstawowej ", powiedział Robert Meakin, menedżer ds. produktów w firmie Sony Europe. " Charakteryzujące się konkurencyjnymi cenami modele z serii E wykorzystują najnowocześniejszą technologię, spełniając najważniejsze potrzeby użytkowników z rynków projektorów biznesowych i edukacyjnych. Ze względu na zastosowanie rozdzielczości WXGA spodziewamy się też, że model flagowy VPL-EW5 zdobędzie popularność również na rynku kina domowego _".

Projektory VPL-EW5/EX50/EX5 wyposażone w technologię BrightEra 3-LCD charakteryzują się jasnością 2500 lumenów (EX50) i 2000 lumenów (EW5/EX5) oraz współczynnikiem kontrastu 900:1 (EX50/EX5) i 700:1 (EW5). Model flagowy VPL-EW5 wyposażony jest w wejście HDMI, dzięki czemu możliwe jest stosowanie go w systemach HD. Charakteryzuje się poborem mocy poniżej 3 W w trybie oczekiwania, najniższym w swojej klasie. Modele z serii E są też wyposażone w dodatkowe interfejsy takie jak drugie wejście RGB do podłączenia dodatkowego komputera (VPL-EX50) lub RS232C do sterowania zewnętrznymi urządzeniami (VPL-EX5/EX50/EW5).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)