Wielkie zmiany na Facebooku

Wielkie zmiany na Facebooku

Wielkie zmiany na Facebooku
Źródło zdjęć: © Facebook
05.02.2010 12:00

Po zmianie polityki bezpieczeństwa przyszedł czas na zmianę układu strony Facebooka. Celem jej przebudowy jest uproszczenie nawigacji i ułatwienie użytkownikom poruszania się po funkcjach Facebooka.

Użytkownicy, którzy połączyli się dzisiaj z tym popularnym serwisem społecznościowym powitał nowy układ strony. Uproszczono menu główne, zmieniono też umiejscowienie różnych elementów serwisu.

Obecnie modułu z linkami do czatu ze znajomymi oraz zaproszeń, wiadomości i powiadomień należy szukać po lewej stronie strony. Natomiast linki do ważnych ustawień konta, jak też centrum pomocy znalazły się w górnym lewym rogu. Nie zmieniło się natomiast położenie czatu.

Obraz

Krótki przewodnik pokazujący położenie nowych funkcji zamieszczono na specjalnej stronie Facebooka. - http://www.facebook.com/sitetour/homepage.php

Precz ze zmianami

Nie wszystkim użytkownikom podobają się zmiany w serwisie. Wyraz swojemu niezadowoleniu dają oni na specjalnie utworzonej stronie PLEASE GIVE US OUR OLD NEWS FEED BACK!, która powstała w proteście przeciwko zmianom wprowadzonym w październiku 200. r. Wzywają oni do zaprzestania wprowadzania zmian i przywrócenia starego wyglądu serwisu.
Modyfikacja układu strony to jeden z elementów przemian wprowadzanych na Facebooku. Wcześniej zmieniono reguły polityki prywatności, zawarto też porozumienie z McAfee producentem programu antywirusowego. Dzięki niemu ponad 350 mln osób, które korzystają z tego serwisu społecznościowego, może bezpłatnie przez pół roku korzystać z pakietu McAfee Internet Security Suite.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)