Wielkie włamanie do usługi Steam

Wielkie włamanie do usługi Steam
Źródło zdjęć: © chip.pl | autor

14.11.2011 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Valve przyznała, że atak na fora internetowe Steama doprowadził do włamania do bazy danych z kontami użytkowników.

Wszyscy użytkownicy Steama otrzymali maila od Gabe’a Newella, CEO firmy Valve, w którym twierdzi, że rabusie wykradli loginy, zakodowane i nieczytelne hasła, historię zakupów, adresy mailowe, adresy rozliczeniowe i zaszyfrowane, nieczytelne dane dotyczące kart kredytowych.

Jak twierdzi Newell, nie ma dowodów na to, by numery kart kredytowych i hasła do kont były możliwe do odczytania przez cyberwłamywaczy. Radzi jednak być czujnym i sprawdzać regularnie stan konta, by móc ewentualne nieautoryzowane transakcje reklamować w banku.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Forum internetowe Steam zostało wyłączone. Jak Valve naprawi szkody, będzie wymagało od każdego użytkownika podania nowego hasła. Póki co, nie wiadomo kiedy fora zostaną znowu włączone. Newell poinformował też, że konto na forum i konto na Steam to dwie zupełnie inne bazy danych, ale nie zaszkodzi również zmienić hasła do samej usługi dla graczy.

W mailu nie zabrakło też przeprosin za całą sytuację, złożonych osobiście przez Newella.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nokia buduje smartfona całego z ekranów dotykowych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)