Wielki test antywirusów

Wielki test antywirusów

Wielki test antywirusów
29.10.2008 09:33

W serii testów przeprowadzonych w 2008 roku przez niezależne
laboratorium Matousec Transparent Security oprogramowanie Kaspersky
Internet Security 2009 udowodniło swoją miażdżącą przewagę
technologiczną, zdobywając maksymalny wynik 10+ oraz imponującą ogólną
liczbę punktów (87% w 73 testach) dla rozwiązania zapewniającego
bezpieczeństwo internetowe

Testy przeprowadzane przez Matousec Transparent Security należą do najbardziej złożonych technologicznie testów w branży i obejmują szerszy zakres aspektów niż testy laboratoriów AV-Test.org i AV-Comparatives.org. Produkty biorące udział w takich testach muszą zaliczyć 10 kolejnych poziomów. Aby przejść z jednego poziomu do drugiego, produkt musi uzyskać co najmniej 50% punktów. Maksymalnym wynikiem jest 10+, który potwierdza, że produkt zaliczył wszystkie 10 poziomów. Wraz z Kaspersky Internet Security 2009 w teście wzięło udział 37 innych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo internetowe oraz osobistych zapór sieciowych.

Należy zaznaczyć, że cztery inne rozwiązania, które również uzyskały wynik 10+, to zapory sieciowe, które nie zapewniają żadnej ochrony antywirusowej. Dlatego test Matousec Transparent Security potwierdził unikatowy status oprogramowania KIS 2009 jako rozwiązania, które zawiera technologie antywirusowe, jak również w pełni wciela w życie koncepcje bezpieczeństwa internetowego. Programy innych producentów rozwiązań antywirusowych, takich jak Trend Micro, McAfee, Symantec oraz ESET nie zaliczyły wielu testów.

Matousec Transparent Security przeprowadził ponad 70 testów, łącznie z ogólnym testem obejścia, który określa zdolność rozwiązania antywirusowego do odpierania najbardziej wyrafinowanych metod wstrzykiwania i maskowania szkodliwego kodu. Test wycieków sprawdza możliwości produktu pod kątem zapewniania skutecznej "ostatniej linii obrony", tzn. zapobiegania kradzieży danych użytkownika w przypadku, gdy zawiodą inne metody ochrony (analiza proaktywna, heurystyczna, sygnaturowa lub behawioralna). Wśród testów, jakie musiały zaliczyć produkty, znalazł się również test wydajności, mierzący przepustowość sieci oraz test ochrony przed szpiegowaniem, jeden z najważniejszych testów oceniających niezawodność rozwiązania antywirusowego. Laboratorium Matousec stosuje również test ochrony przed wyłączaniem, pokazujący jak skutecznie rozwiązania antywirusowe mogą chronić się przed próbami przerwania ich działania i uszkodzenia ich procesów i plików.

Więcej informacji na temat testów przeprowadzonych przez laboratorium Matousec Transparent Security oraz wyników można znaleźć na stronie: http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)