Wielka Brytania na mapach Street View

Wielka Brytania na mapach Street View
Źródło zdjęć: © M.Jaworska

20.03.2009 12:30, aktual.: 20.03.2009 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Street View jest dodatkową funkcją Google Maps i Google Earth. Oferuje 360-stopniowe panoramiczne widoki z poziomu ulicy. Funkcja Street View dostępna jest dla użytkowników od 2007 r. Google rozpoczęło gromadzić zdjęcia brytyjskich ulic latem 2008 r.

Google otrzymało pozwolenie na przeprowadzenie projektu Street View od Information Commissioner's Office - brytyjskiego organu rządowego zajmującego się ochroną danych osobowych. Kwestia prywatności nie sprawia już kłopotów. Pracownicy Google zapewniają, że na zdjęciach, które pojawią się na mapach Street View nie będzie widać twarzy przechodniów, ani rejestracji samochodów.

Google zabezpiecza się również przed ewentualnymi pretensjami osób, które nie chcą żeby ich sfotografowane domy znalazły się na Street View. Firma umożliwia złożenie wniosku o usunięcie danego obiektu z mapy.

Co nie znajduje się na Street View? Pałac Buckingham jeszcze nie został sfotografowany, ponieważ wystąpiły problemy techniczne. Natomiast Downing Street, na której znajduje się dom premiera Gordona Browna nie pojawi się w projekcie ze względu na bezpieczeństwo.

Oto lista miast, które znajdą się na mapach Street View: Londyn, Edynburg, Leeds, Bradford, Cambridge, Cardiff, Belfast, Birmingham, Manchester, Liverpool, Oxford, Sheffield, Nottingham, Derby, Bristol, Coventry, Glasgow, Aberdeen, Swansea, York, Newcastle, Dundee, Southampton, Norwich i Scunthorpe.

Google obiecuje, że mapy miast Wielkiej Brytanii - jakie możemy oglądać na Street View - będą systematycznie aktualizowane.

Projekt Street View objął już 9 państw: USA, Japonię, Australię, Nową Zelandię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Wielką Brytanię i Holandię.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)