WhatsApp udostępnił program dla komputerów z Windows i Maców

WhatsApp udostępnił program dla komputerów z Windows i Maców
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.05.2016 09:30, aktual.: 11.05.2016 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp to najpopularniejszy, zaraz po Messengerze, komunikator w Polsce i na świecie. Należąca do Facebooka aplikacja posiada ponad miliard użytkowników. Teraz, 15 miesięcy po uruchomieniu przeglądarkowej wersji programu, producent oddaje w ręce użytkowników aplikację na komputery Mac oraz z systemem Windows.

Program komputerowy niewiele różni się od wersji webowej. Twórcy komunikatora sami przyznali, że "aplikacja jest niczym innym jak rozszerzeniem wersji mobilnej". Wszystkie wiadomości są synchronizowane zarówno na smartfonie, jak i w komunikatorze dla Windowsa i Maców.

Zainstalowaliśmy oprogramowanie WhatsApp, żeby sprawdzić jak działa. Aby móc swobodnie z niego korzystać, należy zeskanować kod QR, który pojawi nam się na komputerze po instalacji. Potem trzeba uruchomić aplikację na smartfonie, przejść do sekcji ustawień i wybrać pole "WhatsApp Web", które pozwoli nam na rejestrację fotokodu i to wszystko. Program działa bez zarzutu, wszystkie wiadomości są zsynchronizowane a interfejs niemalże niczym nie różni się od wersji webowej czy aplikacji na smartfony.

słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)