WhatsApp staje się bezpłatną aplikacją

WhatsApp staje się bezpłatną aplikacją
Źródło zdjęć: © chip.pl

19.01.2016 08:45, aktual.: 19.01.2016 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp, komunikator mobilny, który w 2014 został kupiony przez Facebooka za 19 miliardów dolarów zmienia się nie do poznania. A tak poważnie: znika coroczna opłata w wysokości 1 dolara.

Jan Koum, twórca aplikacji i CEO WhatsApp podczas konferencji DLD zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni z aplikacji WhatsApp zniknie obowiązkowa, roczna opłata, która do tej pory wymagana była od wszystkich użytkowników.

Wynosiła ona co prawda całego, jednego dolara, więc wydawać by się mogło, że nie miała absolutnie żadnego znaczenia, jednak Koum słusznie zauważył, że nie chodziło o samą wysokość kwoty, a o problemy logistyczne, jakie stwarzało samo uiszczenie opłaty dla ludzi bez dostępu do karty kredytowej/konta paypal/itd.

Koum uspokaja również i zapewnia, że w WhatsApp nie pojawią się żadne reklamy. Za to możemy spodziewać się "nowych sposobów komunikacji z firmami, z którymi użytkownicy chcieliby się skontaktować" - bardzo możliwe, że WhatsApp zacznie być oferowany firmom, jako kolejny kanał sprzedażowy, skonstruowany jednak w taki sposób, aby był on wygodny dla zwykłych użytkowników.

Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszy rok korzystania z aplikacji był darmowy. Jednak użytkownicy, którzy od lat korzystają z WhatsAppa i tak nie płacili za dostęp do niego - wymóg był tylko formalny, ale nie realny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Lumia 650 będzie ostatnią Lumią?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)