WhatsApp cenzuruje linki prowadzące do konkurencji!

WhatsApp cenzuruje linki prowadzące do konkurencji!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.12.2015 16:43, aktual.: 03.12.2015 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że twórcy komunikatora WhatsApp czują oddech konkurencji na karku i postanowili nieco pomieszać jej szyki. W wersji komunikatora przeznaczonej dla systemu Android przestały działać niektóre hiperłącza.

Jeśli nie wierzycie - sprawdźcie sami. Jedyne, czego potrzebujecie to telefonu z Androidem i zainstalowaną aplikacją WhatsApp. Następnie wybierzcie losowego znajomego i spróbujcie wysłać mu jeden z poniższych linków:

telegram.org
telegram.me

Oba prowadzą do nowego komunikatora, który dostępny jest zarówno w wersjach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone), jak i w wersji desktopowej (Windows, Mac, Linux). Dodatkowo, Telegram jest w pełni bezpłatny i oferuje szyfrowanie rozmów, a więc może okazać się poważnym konkurentem dla WhatsApp. A to na pewno nie podoba się Facebookowi, który za WhatsAppa w zeszłym roku zapłacił 1. miliardów dolarów.

Metoda "blokujmy linki do konkurencji" zdaje się zdobywać na popularności, jeśli chodzi o strategie Facebooka - przypomnijmy, że ostatnio tak samo został potraktowany serwis Tsu.co, do którego linków nie udostępnicie na Facebooku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)