WhatsApp będzie szyfrować wiadomości

WhatsApp będzie szyfrować wiadomości

WhatsApp będzie szyfrować wiadomości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.11.2014 11:17

W trosce o bezpieczeństwo prywatności użytkowników, popularny komunikator WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości end-to-end.

Pełna inwigilacja danych gromadzonych w pamięci smartfonów przez światowe korporacje i amerykańskie służby spędza sen z powiek wielu osobom. Nawet tym, którzy wymieniają z żoną wiadomości o ilości ziemniaków do kupienia w warzywniaku, nie pisząc nic o konstruowaniu bomb i paczkach z wąglikiem. W związku z tym zaczęła rosnąć liczba użytkowników komunikatorów szyfrujących przesyłane wiadomości, ale nie są to zbyt popularne aplikacje. Naprzeciw potrzebom rynku wyszli twórcy komunikatora WhatsApp, dodając do programu funkcję szyfrowania danych end-to-end.

Szyfrowanie end-to-end polega na zaszyfrowaniu wiadomości na urządzeniu osoby wysyłającej, a następnie odszyfrowaniu jej na urządzeniu odbiorcy. Dzięki temu wiadomość, która po drodze trafi na serwery aplikacji, będzie niemożliwa do odczytania przez osoby i firmy trzecie. Zabezpieczenie powstało we współpracy z firmą Open Whisper Systems.

Jak na razie szyfrowanie jest dostępne wyłącznie dla najnowszej wersji aplikacji na Androida. Twórcy WhatsAppa nie zdradzili póki co informacji na temat dostępności funkcji dla innych systemów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)