Wewnętrzny dysk WD do notebooków

Wewnętrzny dysk WD do notebooków

Wewnętrzny dysk WD do notebooków
Źródło zdjęć: © WD
23.06.2010 14:10

Firma WD wprowadza właśnie na rynek nowy model 2,5-calowego dysku z serii WD Scorpio Black. Nowy napęd może zmagazynować do 500 GB danych

WD Scorpio Black 50. GB został zaprojektowany z myślą o notebookach najwyższej klasy. Te wydajne napędy zapewniają dużą pojemność i szybkość przy jednoczesnym zachowaniu cichej pracy i niskiego obciążenia baterii urządzenia. Dzięki tym cechom dysk ten sprawdza się także w innych urządzeniach przenośnych.

Obraz
© (fot. WD)

Nowy HDD pracuje z prędkością obrotową 720. obr./min. i wyposażony został w interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej - parametry te sprawiają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych. Ale oczywiście jest ono dodatkowo dostosowane do specyfiki notebooków - w ramach dodatkowego zabezpieczenia wyposażono je w system, reagujący na upadek dysku (lub urządzenia, w którym się on znajduje). Taki wypadek jest automatycznie wykrywany przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.

Cena i dostępność

Dyski twarde WD Scorpio Black 500 GB (model WD5000BEKT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów i resellerów. Sugerowana cena wynosi 320 PLN. Dyski te są objęte 5-letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)