Welland: nowy serwer sieciowy o obudowa

Welland: nowy serwer sieciowy o obudowa

29.06.2009 11:43, aktual.: 29.06.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieciowy serwer NH204, który umożliwia współdzielenie urządzeń USB w lokalnej sieci oraz obudowa ME-752H na 3,5-calowe dyski z dwoma interfejsami USB 2.0 i eSATA - to nowe propozycje produktowe firmy Welland.

Zastosowanie Welland'a NH20. to prosty sposób na udostępnienie i współdzielenie urządzeń USB w sieci LAN/WLAN. Dzięki serwerowi, wszyscy użytkownicy sieciowych komputerów będą mogli np. drukować, skanować dokumenty czy wysyłać faksy, wykorzystując jedno wielofunkcyjne urządzenie. W podobny sposób można używać zewnętrzne dyski twarde, czytniki kart pamięci, kamery, głośniki czy pamięci flash. NH204 pozwala na jednoczesne podłączenie do czterech urządzeń USB, które dodatkowo mogą stać się bezprzewodowymi, jeżeli serwer zostanie podpięty do routera WLAN.

Obraz
© (fot. Welland)

Z kolei ME-752. to propozycja dla tych, którzy potrzebują powiększyć dostępną przestrzeń pamięci. Obudowa Welland współpracuje z 3,5-calowymi twardymi dyskami SATA i wyposażona jest w dwa zewnętrzne interfejsy USB 2.0 i eSATA, które zapewniają transfer danych odpowiednio na poziomie do 480Mbps i 3Gbps. Wbudowany dwuportowy hub USB pozwala podłączyć kolejne urządzenia i uniknąć plątaniny kabli na biurku. Dzięki mechanizmowi ESZwap, można szybko i w bardzo prosty sposób wymienić dysk, bez konieczności przykręcania go śrubkami, natomiast funkcja hot-swap umożliwia wsuwanie i wysuwanie dysków w czasie pracy.

Cena detaliczna brutto serwera NH20. wynosi 170 PLN, natomiast obudowa ME-752H kosztuje 149 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)