WebWatchBot 5.1.13: monitoring sieci

WebWatchBot 5.1.13: monitoring sieci

WebWatchBot 5.1.13: monitoring sieci
Źródło zdjęć: © IDG.pl
07.05.2010 12:00, aktualizacja: 07.05.2010 12:49

Monitorowanie zasobów sieciowych wymaga odpowiednich narzędzi, najczęściej komercyjnych. Zainstaluj WebWatchBot i sprawdź jego możliwości przed zakupem.

Monitorowanie zasobów sieciowych wymaga odpowiednich narzędzi, najczęściej komercyjnych. Zainstaluj WebWatchBot i sprawdź jego możliwości przed zakupem.

Obraz
© WebWatchBot 5.1.1. (fot. IDG.pl)

WebWatchBot to przeznaczone dla profesjonalistów narzędzie do monitorowania i analizy zasobów sieciowych. Za pomocą programu można kontrolować strony internetowe oraz wszystkie urządzenia podłączone do sieci, przetestować wydajność aplikacji webowych, serwerów i całej infrastruktury. Monitoring obejmuje komputery pracujące pod kontrolą Windows (od XP do Visty) i Unixa. Zgodność z Windows 7 jest jeszcze testowana. Szczegółowe informacje dotyczą obciążenia poszczególnych serwerów i stacji roboczych, wykorzystania przez nie procesorów, pamięci czy twardych dysków. Badane są usługi i procesy, zapisywane wszystkie zdarzenia. Funkcje alarmowe WebWatchBot poinformują użytkownika, gdy tylko aplikacja zarejestruje zdefiniowane przez niego zdarzenie. Program nie instaluje na monitorowanych komputerach żadnych dodatkowych narzędzi, bądź agentów.

Zapisywane informacje można wizualizować i analizować za pomocą tabel i wykresów. Obróbce można poddać dane historyczne bądź pobierane przez program w czasie rzeczywistym. Wygenerowane raporty łatwo wydrukować lub zapisać je razem z zarejestrowanymi informacjami w bazie SQL.

Zakup pełnej wersji programu to spory wydatek. Można jednak przetestować przydatność narzędzia instalując czternastodniową wersję testową. WebWatchBot nie ma polskiej wersji językowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)